knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
33
hodnoceno 3

Obálka knihy Rozbité okno

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2008

Osmý případ Lincolna Rhyma.Můžeme se ubránit člověku, který o nás ví úplně všechno? Svět se přehoupl do 21. století a ze sběratelů kostí se stali sběratelé dat. Klíč k penězům a moci drží ten, kdo disponuje největším počtem informací o našich kreditních kartách, zdravotní dokumentaci nebo nákupních zvyklostech. Může to být komerční firma, může to být slídivá vláda... a může to být i vraždící psychopat.
Ten muž získal přístup do databází největší informační společnosti v Americe a využívá získaných informací k tomu, aby pronikl do života vytipovaných obětí, které zavraždí a vinu následně svalí na nevinné občany. Vše nasvědčuje tomu, že nalezl recept na dokonalou vraždu – jenže pak se jedním z jeho obětních beránků stane bratranec kriminalisty Lincolna Rhyma.

Rhyme se uvolí zoufalému bratranci pomoci a postupně začne rozplétat zločinnou pavučinu upředenou pachatelem posedlým touhou sbírat: pouličním haraburdím počínaje a intimními detaily cizích životů konče. Během tří dnů zažije kriminalista desítky zápletek, zádrhelů a zvratů a odhalí bezpočet šokujících informací o krádežích totožnosti a obchodování s daty. Proti němu tentokrát stojí pachatel nového věku: muž vyznávající vizi, že nejspolehlivější smrtící zbraní jsou informace...
Kde koupit knihu Rozbité okno?

Originální název: The Broken Window
Série: Lincoln Rhyme (8.)
Počet stran: 496

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
mailbox Marseky  nabízí za 150 Kč [17.09.2009]
Rozbité okno (jako nová)

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Rozbité okno
Dejvid (90%)
přidáno přidáno: 04.05.2009 - 11:28
Velmi čtivé, napínavé, ne zcela předvídatelné...
Dalimoni (98%)
přidáno přidáno: 12.06.2011 - 15:36
Velmi dobrá kniha, propracovaný příběh, čtivé, napínavé, prostě a jednoduše skvělá detektivka. Hlavní motto případu jsou informace, respektive vrah má informace a ty využívá či lépe řečeno zneužívá, vždy na někoho vraždu svede. Točí se to kolem krádeže identit a moderních nástrah současného informačního věku. Určitě ne nereálné a velmi odstrašující a k zamyšlení.
přidáno přidáno: 21.01.2012 - 20:10
Velká spokojenost, až na dlouhé přemýšlení, jak může být bratranec bílý, když je to syn otcova bratra :o)))) Nechala jsem se zmást filmovou předlohou.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek