knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
76
hodnoceno 8

Obálka knihy Sběratel kostí

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 12.09.2006

V západní části New Yorku začal řádit pomatený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista Lincoln Rhyme.
Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy. Prostřednictvím vysílačky sděluje Lincolnovi informace o stopách na místě nálezu nových obětí a on je obratem analyzuje.
Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány, a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá...

Román Sběratel kostí byl zfilmován studiem Universal a v únoru 2000 uveden do českých kin. Dlouhodobě také figuruje na žebříčku nejžádanějších videokazet v půjčovnách.
Kde koupit knihu Sběratel kostí?

Originální název: The Bone Collector
Série: Lincoln Rhyme (1.)
Počet stran: 392
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sběratel kostí
Zvonda (85%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:47
Udělat z kvadruplegika hlavní postavu detektivního románu se mi z počátku zdálo být až příliš troufalé. Už dříve se sice občas vyskytovali detektivové, kteří se jen zřídka dostali do přímého kontaktu se zločinem (nejznámějším příkladem je asi Nero Wolfe, jen s krajní nechutí opouštějící pohodlí svého bytu), ale byli vždy vyjímkou potvrzující pravidlo, že hlavní hrdina musí být osamělý mužný sympaťák s osobitým humorem, popíjející starou whisky a poslouchající blues.
Zvonda (85%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:47
Dnes se ale stále více prosazuje diferenciace vyšetřovacího týmu na svaly - klasického poldu, který odvádí černou práci a mozky - specializované odborníky, dodávající poldům informace. Lincoln Rhyme ovšem ztělesňuje dovedení této metody do extrému. Sám neschopen jakékoliv fyzické aktivity (s vyjímkou v závěru knihy), vydává pokyny celému policejnímu týmu a celé vyšetřování řídí. Za svůj smyslový a výkonný orgán si vybral nezkušenou policistku zatím nezatíženou nepatřičnými návyky, kterou zpočátku řídí jako loutkář svou marionetu.
Zvonda (85%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:47
Amélie Sachsová je dcera pochůzkáře ze staré školy se kterou se osud nijak nemazlil a jejíž soukromý a milostný život skončil katastrofou z níž se nedokázala vzpamatovat. Díky Rhymeovi a nové práci se pomalu vyrovnává s osobními problémy, postupně znovu získává ztracené sebevědomí a stává se nejen důležitou součástí týmu. Autorovi se tak podařilo vytvořit jednu z nejoriginálnějších detektivních dvojic v historii žánru, která určitě uvízne v paměti - jednoho s vážným tělesným hendikepem a druhého se šrámy na duši, které sice nejsou na venek tak patrné, ovšem mohou mít stejně osudné následky. Na druhou stranu tato vyjímečnost může být dvojsečná, protože pro některé konzervativní čtenáře může být ztotožnění s takovými hrdiny nad jeho síly.
Zvonda (85%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:48
Sběratel kostí má vedle hlavních postav ještě další světlé stránky. Příběh se točí kolem pátrání po psychopatickém sériovém vrahovi s neobvyklým zvykem nechávat na místě činu stopy vedoucí k místu a času vraždy další oběti. Ovšem kolem této hlavní linie, které nechybí nic z obvyklých předností žánru jako je napětí, prudký spád, krvavé scény a podobně, se odehrává vedlejší příběh zápasu Rhymea se životem a smrtí, zlehka se dotýkající základních etických pravidel moderní společnosti pozvedá tuto knihu z šedi masové produkce. Díky těmto vlastnostem se mi kniha celkem líbila, přestože je Deaver typickým představitelem stylu, kterému říkám Filmový nebo Hollywoodský (protože při čtení knihy mám pocit, že čtu převyprávění filmu), a který jinak nemám příliš rád.
haufi (99%)
přidáno přidáno: 30.01.2009 - 16:19
Jeffrey Deawer je můj TOP autor a tohle je klasika
pexeso (85%)
přidáno přidáno: 07.01.2011 - 15:07
Četla jsem to sice dávno, ale pamatuju si, že mě to bavilo mnohem víc než film.
Redfern (95%)
přidáno přidáno: 05.05.2011 - 18:19
Asi nejlepší kniha s Rhymem. Ale zas jsem nečetl všechny.
Barbora56 (95%)
přidáno přidáno: 15.07.2011 - 21:44
Moje první od Deawera, a musím říct, že naprosto super počtení. Rozhodně se to nedá srovnat s filmem, který má k předloze opravdu daleko.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek