knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
38
hodnoceno 3

Obálka knihy Kamenná opice

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

K přístavu Orient Point na Long Islandu se blíží velká čínská nákladní loď s uprchlíky a lidskými otroky. Lincolnu Rhymovi a jeho týmu včetně Amélie Sachsové se podařilo zjistit, že na palubě se nachází i mezinárodně hledaný zločinec Ju Lin zvaný Duch. Ju Lin pracuje jako „še-tchou", což je čínský výraz pro „hadí hlavu" - profesionálního pašeráka lidí. Kromě toho je Duch také vrah, kterého hledají úřady v USA i v zahraničí, a právě to je důvod, proč se dal Rhymův vyšetřovací tým znovu dohromady. Pobřežní hlídka se vydává Ducha zatknout, avšak loď podle všeho záměrně exploduje a Duch uniká na člunu.
Na pevninu se však dostávají také další dva čluny, což Duch vnímá jako ohrožení vlastní osoby a začíná postupně vraždit někdejší spolupasažéry. Dvě rodiny naštěstí jeho běsnění přežijí a Duch mizí ve spletitém labyrintu čínské čtvrti v New Yorku, kde se mu dostává podpory podsvětí. Lincoln s Amélií vyrážejí na zběsilý závod o jeho dopadení, přičemž musejí vyhledat a ochránit rodiny, jež přežily, a vykořenit Duchovy komplice. Lincolnovi nezbývá než se plně ponořit do čínské kultury, chce-li odhalit stopy, které ho nakonec dovedou k úspěchu..., anebo ke smrti.
Kde koupit knihu Kamenná opice?

Originální název: The Stone Monkey
Série: Lincoln Rhyme (4.)
Počet stran: 448
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kamenná opice
Zvonda (50%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:50
Jeffery Deaverovi se podařilo v oblasti kriminálního románu/thrilleru najít zatím jinými autory opomíjenou oblast boje proti zločinu (i když je třeba přiznat, že Duch je stíhán spíše pro vraždy než pro pašování lidí), ale to je v podstatě jediná změna oproti předešlým knihám. Kamenná opice má většinu kladů autorových starších děl - už zmíněnou originální zápletku a prostředí, poutavě vyprávěný děj plný zvratů a překvapení, ale bohužel i všechny nectnosti. Největší přednost starších knih této série se ale už začíná vytrácet.
Zvonda (50%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:50
Šokující originalita ochrnutého génia, který s neuvěřitelnou lehkostí řeší nejsložitější kauzy ze svého lůžka, když své spolupracovníky v terénu ovládá jako postavičky v počítačové hře, začíná být okoukaná a Deaverovi se nedaří představit svého hrdinu z jiného úhlu pohledu. Jeho vztah s Amélií Sachsovou ustrnul někde na úrovni konce Sběratele kostí a nyní vlastně již druhý román za sebou pouze řeší otázku, zda podstoupit krajně riskantní operaci, která by mu snad mohla částečně vrátit hybnost (doufám, že tentokrát je již tato věc definitivně vyřešena).
Zvonda (50%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:50
K tradičním záporům patří poněkud ploché postavy (s vyjímkou Rhymea a Sachsové, pokud je znáte z předchozích knih), kterým úplně chybí jakákoliv hloubka (některé jsou spíše komixovými karikaturani, než plnokrevnými románovými postavami), když jejich pozadí a psychologii autor odbyde jednou nebo maximálně dvěma větami. Mojí největší výhradou k románům tohoto autora ovšem je jeho svévolné nakládání s logikou příběhu. Jeffery Deaver se totiž ve snaze o co nejpřekvapivější zvrat někdy uchyluje k "faulům", které průměrně znalého soudného čtenáře hned praští do očí a výrazně snižují hodnotu románu (tyto "fauly" jsem ve větší či menší míře nalezl ve všech autorových knihách, snad mimo Sběratele kostí).

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek