knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
46
hodnoceno 4

Obálka knihy Modrá sféra

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 04.12.2006

V této strhující knize se Jeffery Deaver vydává do světa počítačových hackerů a pohybuje se v něm se svou typickou bravurou a samozřejmostí. Díky napínavému ději a geniální detektivní zápletce zasazené do prostředí nejmodernějších technologií čtenář navždy změní svůj pohled na obyčejný počítač.
V počítačovém ráji v Silicon Valley umírají lidé rukou sadistického počítačového hackera s přezdívkou PHATE. Ten proniká do jejich počítačů, narušuje jejich životy a s mrazivou rafinovaností je láká do osidel smrti. Šéf oddělení počítačových zločinů státní policie v San José proto v zoufalství propouští z vězení hackera Wyatta Gillettea a navzdory hlasitým protestům ostatních zaměstnanců oddělení se ho snaží přimět ke spolupráci na vyšetřování.
Gillette se poté s posedlostí příznačnou pro počítačové hackery marně snaží vystopovat vražedný počítačový virus. Jeho úsilí nezůstane bez odezvy: PHATE zasazuje týmu citelnou ránu, když zavraždí jednoho z jeho členů. Vyšetřování pak nabírá ještě zběsilejší tempo. Spojenectví Gillettea a detektiva Franka Bishopa, kriminalisty ze staré školy, který je zvyklý na osvědčené vyšetřovací postupy, je zprvu nelehké. Proti nim však stojí nelítostný a geniální zabiják PHATE, a tak se oba musí vydat ze všech sil, aby šílence zastavili.
Kde koupit knihu Modrá sféra?

Originální název: The Blue Nowhere
Počet stran: 416
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Modrá sféra
Evka (100%)
přidáno přidáno: 14.06.2007 - 09:33
úžasná knížka, člověk se dozví tolik věcí... jinak všechny jeho knížky jsou skvělý
Pavel (75%)
přidáno přidáno: 03.02.2010 - 11:08
Velice napínavé, i když občas si člověk říká, jestli v roce 2001 bylo možné, aby bylo tolik různých věcí řízeno počítačema (jestli je to vůbec možné dnes). Občas podivná terminologie (čipžokej - slyšel to někdy někdo?) a v závěru se mi zdálo, že už autorovi docházel dech z těch neustálých zvratů.
Redfern (100%)
přidáno přidáno: 05.05.2011 - 17:48
Podle mě jedna z nejlepších knih od tohoto autora.
Dalimoni (94%)
přidáno přidáno: 23.10.2011 - 00:28
Velmi povedený thriller z počítačového prostředí, je vidět, že je to psáno už "dávno", protože některé věci už do dnešní doby téměř nepatří, jakoby by byly už z doby dávno minulé (diskety,walkman...). Autor pak navázal thriller podobného zaměření (Rozbité okno), které se mi líbilo o trošku více, ale i přesto mě kniha bavila a četla se prakticky sama.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek