knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
44
hodnoceno 2

Obálka knihy Prázdné křeslo

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem.
Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává "Hmyzoun", nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.
Kde koupit knihu Prázdné křeslo?

Originální název: The Empty Chair
Série: Lincoln Rhyme (3.)
Počet stran: 456
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Prázdné křeslo
Zvonda (40%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:49
Autor vytržením svých hrdinů z důvěrně známého prostředí a nasazením na neobvyklý případ neopatrně zariskoval a musím rovnou říci, že tato riskantní sázka příliš nevyšla, protože kniha rozhodně nedosahuje kvalit svých předchůdkyň. Stejně jako v případě předchozí knihy, i tentokrát se mi nejvíce líbil začátek, i když i zde se najdou mouchy, pak jde kvalita opět dolů. Do druhé poloviny autor (jako u Tanečníka) umístil několik zvratů a scén, které mne zase prudce nadzdvihly, především naprosto nepochopitelný zkrat Sachsové (výbuch mateřských pudů?) a závěrečné Deus ex machina zachraňující Amélii před vězením.
Zvonda (40%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:49
Také zápletka se mění, kniha začne jako pátrání po nevinných dívkách unesených vyšinutým únoscem, pak se změní na hon na hon na uprchlíky, pak přes řešení zapomenutých vražd až k ekohorroru. Všechny ty zvraty působí jako snaha o maximální šokování čtenáře za každou cenu, bez ohledu na stravitelnost pro soudného čtenáře. Podle mne by Jeffery měl na románu ještě notně zapracovat, zejména na druhé půlce. Zdá s mi, že autor uzavřel nějakou smlouvu nutící jej odevzdat hotovou knihu v určeném termínu a on prostě nestíhá.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek