knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
55
hodnoceno 7

Obálka knihy Tanečník

Jeffery Deaver

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník.
Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech.
Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.
Kde koupit knihu Tanečník?

Originální název: The Coffin Dancer
Série: Lincoln Rhyme (2.)
Počet stran: 408
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Jeffery Deaver
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Tanečník
Zvonda (60%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:45
Kniha se čte jedním dechem, především první polovina má strhující tempo a dokonalou atmosféru napětí a děj se tu valí jako lavina, která vás uchvátí od prvních stránek a už nepustí. Za polovinou se ale spád zmírňuje a musím přiznat, že závěr se mi tak docela nezamlouval. Dějová linie tam prochází zásadním a velmi překvapivým zvratem a navíc sem autor umístnil pár těžko uvěřitelných scén.
Zvonda (60%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:45
Například Tanečník nepozorovaně ukradne policistům zásobníky z jejich osobních zbraní v pouzdrech. Policejní pouzdro přitom kryje tlačítko uvolňování zásobníku a to je navíc při obvyklém nošení zbraně na straně u těla (alespoň u pistole Glock, kterou má být vyzbrojena Sachsová), dále plně nabitý zásobník představuje u devítimilimetrového Glocka zhruba třetinu hmotnosti celé pistole a já si nedokážu představit, že by si tohoto rozdílu člověk zvyklý nosit zbraň nevšiml.
Zvonda (60%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:45
Také závěrečný souboj zabijáka s policisty mne těžce zklamal. Tanečník měl na své straně všechny výhody a mohl snadno dokončit svůj úklol bez toho, aby byl sám ohrožen, ovšem autor jej nechal zbytečně zariskovat a tuto šanci promarnit.
Zvonda (60%)
přidáno přidáno: 24.12.2008 - 21:46
Hodnotit román jako celek je u takto nevyrovnané knihy vždy poněkud ošidné, ale po zvážení všech plusů a mínusů mi, hlavně díky skvělé první polovině, vyjde docela slušný výsledek. Kdyby se autorovi podařilo udržet kvalitu první poloviny, řekl bych, že tanečník dokonce překonává Sběratele kostí. Přesto díky svému “filmovému” stylu vyprávění a rušnému ději je to velmi slušná volba knížky na dovolenou nebo na pravidelné čtení před usnutím.
přidáno přidáno: 03.03.2009 - 20:40
Kniha se čte jedním dechem, ale opravdu je zde napsáno pár scén, ketré jsou trochu neuvěřitelné. Ale je to kniha čtivá, zavede vás ihned do děje. Jeffery Deaver je autor od něhož se knihy čtou dobře a hlavně mi přijde, že se tam neopakují místa příběhu a jména hlůavních osob atd.
danak (97%)
přidáno přidáno: 30.08.2010 - 11:36
Druhá polovina knihy za tou první trošičku pokulhává, ale i přesto pro mě dobrá kniha.
Dalimoni (97%)
přidáno přidáno: 20.08.2011 - 11:39
Napínavý, skoro akční thriller, postava Licnolna Rhyma je mi hodně sympatická, stejně jako Amélie Sachsové. Opravdu místy neuvěřitelné kousky, ale to asi k tomuto žánru patří. Líbil se mi souboj mezi dvěma hlavními hrdiny Licnolnem na straně dobra a Tanečníkem na straně zla, kdy autor neustále vymýšlel jak přelstívá jeden druhého. Knihu hodnotím velmi vysoko. Myslím, že by z ní mohl být i celkem napínavý film, kdyby se předlohy někdo zhostil.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek