knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
28
hodnoceno 4

Obálka knihy Jako řeka, jež plyne

Paulo Coelho

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.09.2006

Kniha přináší sebrané fejetony, články a glosy oblíbeného autora z let 1998 až 2005.
Čítanka příběhů, úvah a myšlenek Jako řeka, jež plyne představuje jakýsi anatomický příčný řez Coelhovým dílem a současně skvěle odráží jeho tvorbu v celé její šíři.
Každý z tohoto souboru textů, vysvobozených z nejrůznějších publikací a tištěných v průběhu řady let, představuje okamžik, v němž oči tvůrce spočinuly na některém detailu, jejž život přináší. Z takových detailů díky kontemplaci destiluje prohlédavou filozofii člověka, jenž pozoruje bytí se stejným poklidným odstupem jako hladinu plynoucí řeky.

Bez pochybností, s jasným úmyslem nalézt a odhalit tajemství cest, po nichž se člověk ubírá životem.
Vyprávět příběh lidských bytostí a jejich nesčetných podob Paulo Coelho považuje za své poslání. Vyprávět, kdo jsou a jací jsou, aniž by zbytečně setrvával u toho, co chtějí a na co si hrají. Jako by odhaloval život v pohotových momentkách, ukazují jeho stručné a hutné texty nepatrné, ale věčně trvající okamžiky, jež prožíváme.
Je docela jako chlapec, který si cosi zapisuje do deníku a věnuje větší pozornost pohybu svého pera, než obsahu svého vyprávění, protože všechno přece záleží na tom, jak se díváme na věci kolem sebe.

Jsou zde citlivé a průzračné úvahy o literatuře, dějinách, o umění milovat nebo o snaze stát se lukostřelcem, díky které se opakování proměňuje v intuici a velebí schopnosti našich smyslů. A také o knihách a knihovnách, ve kterých se všední výběr toho, co chceme číst, promítá do skutečného života se všemi jeho odstíny.
Kde koupit knihu Jako řeka, jež plyne?


zapln-lightdalší knihy autora Paulo Coelho
zapln-lightantikvariát
mailbox sarkahavlova  shání  [06.11.2010]

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Jako řeka, jež plyne
přidáno přidáno: 29.09.2006 - 12:19
ještě jsem to nečetla, tak čekám, až to někdo ozkoušíte za mě, a dáte vědět :)
houpav (95%)
přidáno přidáno: 09.01.2007 - 23:35
Ještě jsem zcela nedočetla,ale nedá mě nenapsat,stojí to za to! Můžeš číst najednou,ale lépe je o příbězích přemýšlet, potěžkat,žažít a jít na další. ")
Anickaaa (100%)
přidáno přidáno: 16.01.2007 - 10:48
Taky jsem knížku četla a nejradši bych ji dala přečíst všem lidem, které znám, aby si uvědomili věci, na které člověk v tomhle uspěchaném světě často zapomíná... Coelho v této knize mluví také o Bohu, ale i když nejste věřící ( já také ne), osloví vás to.
Kacenka (100%)
přidáno přidáno: 25.06.2011 - 21:51
Velmi inspirující a poučná kniha. Budu se k ní neustále vracet a vždy si připomenu, že se mam na moment zastavit a uvědomit si krásu a štěstí života!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Jako řeka, jež plyne | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek