knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
34
hodnoceno 6

Obálka knihy Brida

Paulo Coelho

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.06.2008

Brida je skutečný příběh jedné z nejmladších učitelek čarodějnické tradice. Ve stále témž duchu, jemuž vděčí za svůj světový věhlas, Paulo Coelho vypráví o prvních krocích tehdy jednadvacetileté dívky, která se jednoho dne rozhodla, že svůj osud spojí s tajemstvími magie. Brida O’Fern, mladá Irka z Dublinu, se vždy zajímala o mystiku. Navštěvovala různé kurzy, v knihkupectvích listovala v knihách pojednávajících o dávných tajemstvích. Díky ponaučením Mága z Folku a své učitelky Wiccy se seznámí s Tradicí Luny, je zasvěcena za jarní rovnodennosti a poznává muže, s nímž chce spojit svůj další život, navazující na starobylé duchovní tradice. Příběh Bridy, která v osmdesátých letech minulého století hodlá jít cestou duchovního hledání podle dávných keltských tradic, spojuje autor s osudem mladé Loni v posledních dnech obléhání katarské pevnosti Montsegur v Okcitánii 13. století.
Kde koupit knihu Brida?


zapln-lightdalší knihy autora Paulo Coelho
zapln-lightantikvariát
mailbox Eloise  nabízí za 80 Kč [17.07.2010]
pouze osobní předání, detaily případně dohodneme ve vzkazích :) / nová kniha; Argo, 2008

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Brida
ant (95%)
přidáno přidáno: 29.06.2008 - 13:54
Dobrá je to kniha. Zas o kousek víc se člověk dozví o znameních, které jsou všude kolem nás a o kterých nám říkal již Alchymista. Člověk se dozví, jak se na lásku dívají mágové. Některé obrazy z knihy připomenou Castanedovy výlety do jiných realit. Včera byl v TV film Na dotek (Closer). Je to zvláštní, ale prolog k filmu i knize by mohl být stejný. Jestliže věříme na lásku na první pohled, nikdy by jsme se neměli přestat dívat. Film řekne co to občas způsobí, kniha zas o co vlastně jde (z pohledu autora-mágů Tradice Slunce a Tradice Luny).
Oskar (51%)
přidáno přidáno: 30.07.2008 - 08:17
Dočetl jsem knihu do konce, ale kdyby to nebyl Coelho, už v půlce bych ji odložil. Snažil jsem se z tohoto příběhu dolovat něco pro mě, ale marně. Asi nemám rád nadpřirozeno a věřím spíš v přírodu. Možná jsem i trochu natvrdlý. Ale je hezké, že Coelho se snaží své čtenáře učit lásce, víře a naději. Měl jsem štěstí, že jsem začal tohoto autora Veronikou, která se rozhodla zemřít, což je jiné kafe.
Miky_e (90%)
přidáno přidáno: 06.08.2008 - 19:28
Mně se ta kniha líbila...asi nemá takový spád, ale i tak je krásná a posilující zároveň. Mně se moc líbila...
Lentilka (90%)
přidáno přidáno: 28.06.2010 - 23:24
Moje první seznámení s Coelhem a troufám si říci, že ho zařadím mezi oblíbené autory. Dotek nadpřirozena, hledání sama sebe a touha po vědění a zdokonalování.
pexeso (78%)
přidáno přidáno: 03.01.2011 - 21:09
Alchymistu asi už těžko něco překoná, ale Brida byla příjemné čtivo. Chytlo mě to od začátku, jen ten konec mi přišel tak nějak nedodělaný. Na věroučné pasáže jsem si u autora už zvykla a ani tady se jim nevyhnul, ale kdyz to srovnám třeba se Záhirem, nebo Čarodějkou z Portobella (které pro mě byly docela zklámáním, přestože Coelhovy knihy mám moc ráda), tak Brida ve srovnání s nimi je rozhodně lepší (a to není ani tak zbytečně dlouhá).
pady (50%)
přidáno přidáno: 27.09.2015 - 08:46
dobře se čte, ale příběh už pro mě nic moc

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek