knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
52
hodnoceno 5

Obálka knihy Pátá hora

Paulo Coelho

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 26.09.2006

Příběh ze starověké Fénicie o proroku Eliášovi, od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost. Na Blízkém východě, kde se od pradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest táhla ničivá vojska asijských a afrických velmocí a kde probíhaly dalekosáhlé historické děje, dojde v kratičkém úseku jediného bytí k setkání muže a ženy a ke konfrontaci jejich víry, lásky, pochybností a naděje v čase bouřlivých událostí.
Kde koupit knihu Pátá hora?


zapln-lightdalší knihy autora Paulo Coelho
zapln-lightantikvariát
mailbox michala  nabízí  [27.01.2008]
Prodám tuto knihu, dobrý stav, nakladatelství Argo, 1999, pevná vazba. Cena dohodou

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pátá hora
přidáno přidáno: 12.11.2007 - 21:46
Jedna z mála knih, kterou jsem po prvních pár stránkách zavřela a už znovu neotevřela. Pana Pavla Zajíce si moc vážím, ale náboženskými moudry v této knize se nemám zájem prokousávat.
thrixie (90%)
přidáno přidáno: 10.07.2008 - 21:01
Dlouho mi trvalo než jsem se do ní začetla, ale konec všechno vynahradil.
kiddo (60%)
přidáno přidáno: 29.09.2008 - 20:36
On je to dost podobný případ jako s Posledním pokušením (které je ovšem dle mého jak myšlenkově hlubší, tak lépe napsané) - než si člověk zvykne na styl, díky kterému se kniha ze začátku jeví až nesnesitelně pánbíčkářsky (Bůh a oddanost jemu je tu jednoduše brána jako něco samozřejmého) a prokouše se k onomu sdělení, chvíli to trvá.
MonaLisa (70%)
přidáno přidáno: 19.05.2009 - 13:51
Souhlasím s předchozími komentáři, pro českého čtenáře jde opravdu o hodně nezvyklé čtení a skoro bych snad knihu také odložila, ale avizované poselství na konci jsem nechtěla propásnout.
pexeso (90%)
přidáno přidáno: 09.01.2011 - 20:32
A mně se to naopak líbilo. Jasně Coelho víru napasuje do každé své knížky a ne každému to může být po chuti, což chápu (taky chápu to, že to nebude oblíbený autor všech) :) . Ale vzhledem k anotaci děje, se to dalo čekat předem. Takže tomu rozčarování nad touto knížkou prostě nerozumím. Když pominu výše zmiňované pasáže, tak příběh byl dobrý, spousta myšlenek v knize ze života, které vážně donutily k zamyšlení a pointu nakonec jsem nečekala. Víc než příběh samotný na mě zapůsobily opravdu některé myšlenky ( ne ty týkající se víry, ale ty, které se týkaly člověka a lidského života).

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek