knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
19
hodnoceno 5

Obálka knihy Hranice

Cormac McCarthy

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 17.06.2007

Román barda "třetí jižanské renesance" je středním dílem volně návazné Hraniční trilogie a odehrává se na samém jihu USA.
Kde koupit knihu Hranice?


zapln-lightdalší knihy autora Cormac McCarthy
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hranice
keane1980 (80%)
přidáno přidáno: 06.08.2009 - 22:18
Hlavně první část je naprosto skvělá; pak se mi ale zdá, že příběh nikam nevede a je dost rozvleklý. Postavy jsou až příliš románové. Moc si nejsem jistý, co byl hlavní autorům záměr. Atmosféra románu je ale stejně naprosto nenapodobitelná a člověka nakonec strhne.
Camf (80%)
přidáno přidáno: 30.08.2009 - 16:00
Když čtu nějakého Cormaca, vždycky si říkám, že to je strašné prase, protože to jak vdee postavy dějem, nebo je pro jistotu hned odpravuje na věčnost, to je prostě hnus. Například část děje s vlčicí. Jenže stějně se pak přistihnu u jiných knížek, kde mi právě tahle tragičnost chybí. (Zároveň jeho nepoužívání uvozovek a velké šetření čárkama dělá jeho čtení dost specifické - špatně se začíná jak jeho, tak následující knížka, která je napsaná už 'normálně'). Cesta to sice není, ale je to Cormac, tedy ano.
přidáno přidáno: 26.05.2010 - 19:51
Omylem jsem přečetl Hranici dřív než Všichni krásní koně, ale pevně doufám, že to nebude tak velký problém. Na první díl trilogie se totiž po přečtení Hranice stoprocentně chystám! Už jsem přečetl tři McCarthyho knihy, ale žádná nebyla tak výpravná jako Hranice! Z knihy také sálá dosud nebývalá moundrost. Postavy, které Billy na cestách potkává příěhu dodávají tolik potřebné poselství moudrosti a nutného zamyšlení. Indián, který mluví o světe v srdcích lidí, Kněz o nemožnosti býti ateistou nebo slepec o zlu a spravedlnosti - to je prostě síla a člověka tyto úvahy rozhodně duševně obohatí! Nemůžu jinak, než Hranici ohodnotit jako nejlepší knihu, kterou jsem od Cromaca přečetl!
panjan (80%)
přidáno přidáno: 28.09.2010 - 14:04
McCartyho styl je typický a nezaměnitelný. Myslím, že typické je zejména to, jak barvitě dokáže vyprávět a do jakých detailů příběh vykresluje. Ta detailnost je ovšem někdy až únavná a to je případ právě této knihy, tedy její první části o putování s vlčicí. Jinak kniha nevybočuje z velmi vysokého standardu tzv. pohraniční trilogie.
lilek666 (80%)
přidáno přidáno: 01.06.2011 - 12:13
Pro mě nejslabší díl hraniční trilogie, který se často vleče a je přerušovaný dlouhým vypravováním postav, se kterými se Billy náhodně setká (starý farář, stařena se slepcem apod.). Nicméně nejslabší (ve světle dokonalých McCarthyho knih) pořád znamená, že se jedná o hodně kvalitní dílo. Je to dost podobné ALL THE PRETTY HORSES, ovšem s tím rozdílem, že tady se ani jedou (s ohledem na životní zkušenosti postav), nepodaří potrestat nepráví.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek