knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
51
hodnoceno 9

Obálka knihy Hrozny hněvu

John Steinbeck

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.05.2007

Působivý román o životě rodiny oklahomského zemědělce Toma Joada, v němž se autor zamýšlí nad venkovem, přírodou a postupující ničivou a dravě bezohlednou civilizací.
Kde koupit knihu Hrozny hněvu?


zapln-lightdalší knihy autora John Steinbeck
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hrozny hněvu
morte (95%)
přidáno přidáno: 16.11.2007 - 11:48
Krásná knížka z obdoví velké hodpodářské krize třicátých let USA. Přečetl jsem si ji na doporučení jednoho starého pána, jenž mi řekl, že kniha je jeho biblí. Moc se mi líbila a inspirovala mně k přečtení dalších Steinbeckových děl - Toulky s Charleym a Na východ od ráje. Ty sice nedosáhly kvalit Hroznů hněvu, ale jednalo se o velmi kvalitní četbu a určitě si od tohoto spisovatele v budoucnu přečtu něco dalšího.
přidáno přidáno: 10.12.2007 - 21:30
Právě jsem viděla stejnojmenný film a docela se mi dostal pod kůži... Knihu jsem nečetla, ale na základě filmu a doporučení mé sestry si ji přidávám do záložek :-)
Stela (100%)
přidáno přidáno: 20.08.2008 - 11:34
Morte, doporučuji ti Pláň Tortilla a taky Toulavý autobus... další výborná díla Johna Steinbecka...
Tygrik (95%)
přidáno přidáno: 29.01.2009 - 15:09
Hrozny hněvu se dost dobře čtou. Pěkně zpracovaná situace za velké hospodářské krize. Steinbeck je můj oblíbený spisovatel. A nikdy nezapomenu na deseti stránkový popis toho, jak želva přelézá silnici! :)
přidáno přidáno: 16.04.2009 - 22:42
Steinbeck je jeden z mych nejoblibenejsich spisovatelu. Krome krasne odpocinkove knizky Plan Tortilla, ci O mysich a lidech je zde cela rada krasnych del, ktera se vam dostanou nejen pod kuzi, ale urcite zavitaji i to vasi knihovny a verim, ze prach na nich nezustane. Mimochodem, Hrozny hnevu jsem jeste necetla, tak se tesim, az otevru obal knihy a konecne se zactu. Sice to byla povinna cetba na stredni, ale ja se radim mezi ty opozdile ctenare, kteri se v cetbe nasli az po puberte :-)
ptcek (95%)
přidáno přidáno: 08.07.2009 - 19:07
Hrozny hněvu jsou první pořádnou knihou, kterou jsem přečetl (už je tomu let), ale vzpomínky na ní budu mít po celý život. Jedná se opravdu o jedinečný zážitek, takže všem doporučuji.

Kdo chce něco kratšího, co přečte za odpoledne, aby se rozhodl zda Steinbecka ano či ne, tomu doporučuji O myších a lidech. Rozhodnete se pro :)
Oskar (95%)
přidáno přidáno: 03.06.2011 - 09:36
Moc dobrá a zajímavá a poučná kniha. Z takovéhle bídy všude na světě vznikal komunismus. Rodina farmářů se v době krize dostane do zoufalé a neřešitelné situace. Krásná je postava matky, která se nechce smířit s bídou a ponížením své rodiny a neustále pobízí ostatní členy k činnosti. A taky se snaží rodinu udržet pohromadě. A úplný závěr knihy, poslední stránku, beru jako třešničku na dortu.
přidáno přidáno: 22.06.2011 - 14:58
Ve chvíli, kdy si myslíte, že je nejhůř tak vězte, že bude ještě mnohem hůře...
přidáno přidáno: 29.07.2011 - 06:43
Můj první Steinbeck a musím uznat, že číst jeho knihy asi opravdu stojí za to! Člověku chvilku trvá, než si na styl jeho psaní zvykne, ale časem přímo vyžaduje střídání "vysvětlujících" kapitol s "příběhovými". Kromě ukrutně poutavého příběhu je v knize spousta důležitých myšlenek a otázek, které by si měl asi položit každý. Poutavým vyprávěním mi vlastně došlo, jak vznikají revoluce nebo nové ideologické směry a jak to vlastně ve světě funguje nebo jak se jednoduše rozdělují chudí a bohatí až do úplně jiných světů. Naše doba pomalu směřuje do fáze, v jaké se odehrává román. Proto doporučuji Hrozny hněvu jako povinnou četbu. Kniha může za pár sloužit jako příručka k tomu, jak přežít bídu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek