knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
15
hodnoceno 1

Obálka knihy 3001: Poslední vesmírná odysea

Arthur Charles Clarke

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 02.12.2006

Začalo to před 4 miliony let zářivým černým monolitem, který přeměnil opice v člověka a zažehl jiskru v lidském vědomí. Na úsvitu 21. století archeologové našli na měsíci stejný černý monolit a tím začíná dobrodružství Dava Bowmana, jeho zástupce Franka Poola a superpočítače HALA. Pouze Dave přežije setkání s třetím, mnohem větším monolitem na Europě, měsíci Jupitera, a navždy se stane vesmírným dítětem. Nyní odysea vstupuje do nebezpečného konečného stádia v roce 3001. Lidstvo - ačkoliv je to neuvěřitelné - přežilo. Neustále však žije ve strachu z trojice monolitů, které vládnou sluneční soustavě. Pak svitne naděje: někde v galaxii je objeveno tělo Franka Poola, kterého pokládali už tisíc let za mrtvého. Pool je oživen a připraven dokončit cestu, kterou HAL předčasně ukončil před tisíci lety. Ví, že ji nemůže podniknou bez Dava, ale nejdříve musí odhalit děsivou pravdu - co se z něj a HALA stalo uvnitř monolitu.
Výpravné mistrovské dílo, se zářivou představivostí, ale zároveň postaveno na vědeckých faktech, nás dovede k ohromujícímu závěru.
Kde koupit knihu 3001: Poslední vesmírná odysea?


zapln-lightdalší knihy autora Arthur Charles Clarke
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy 3001: Poslední vesmírná odysea
L_O_U_S (45%)
přidáno přidáno: 13.09.2009 - 09:11
Čekal jsem mnohem lepší rozuzlení! Žádný střet civilizací, jen dvoustránkové zatmění a pak náhlý konec poslední kapitoly. Navíc nechápu, proč Clarke pořád papouškuje kapitoly z 2010 o životě na Jupiteru a Europě. Co jsme se tentokrát dozvěděli? Nic. Polovinu knihy jsme s Poolem obdivovali vymoženosti čtvrtého tisíciletí, pak jsme si pokecali s Bowmanem... a to je všechno. Zklamání.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
3001: Poslední vesmírná odysea | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek