knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
10
hodnoceno 1

Obálka knihy Návrat Rámy

Arthur Charles Clarke

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 22.11.2009

Před mnoha lety se ve sluneční soustavě objevila obrovská a záhadná vesmírná loď - důkaz toho, že ve vesmíru existují nebo existovala inteligentní stvoření.
Nyní, na počátku 23.století, objevují astronomové další loď řítící se k Zemi. K jejímu uvítání je sestavena a vyslána lodi vstříc skupina těch nejlepších pozemských mozků. Účastníci setkání jsou vybaveni veškerými dostupnými informacemi o rámanské technologii a kultuře. Ale nic je nemůže připravit na to, co je čeká na palubě Rámy II - překvapivé, hrozivé a možná smrtelné tajemství.
Kde koupit knihu Návrat Rámy?

Originální název: Rama II
Série: Ráma (2.)

zapln-lightdalší knihy autora Arthur Charles Clarke
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Návrat Rámy
Proche (70%)
přidáno přidáno: 03.01.2010 - 12:08
Po vynikajícím Setkání s Rámou přichází s tímto druhým dílem poměrně značné zklamání. Možná je to tím, že se tady ten očekávaný vypravěčský styl, kdy Clarke detailně a technicky popisuje průzkum Rámy, poutavě odkrývá jeho tajemství a k němu nenásilně přikládá příběh pozemské posádky, nekoná. Problém je, že to byl u mě ten hlavní důvod, proč jsem si původní dílo tak oblíbil. Tady je to především o osudech, vztazích a intrikách jednotlivých členů posádky, o Rámu jde tak nějak až na druhém místě. Přibylo sice akčnosti, zároveň také poměrně značné množství balastu. Mám velké dilema, zda-li pokračovat dál a vstoupit do Zahrady Rámovi…

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek