knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
36
hodnoceno 2

Obálka knihy Měsíční prach

Arthur Charles Clarke

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 05.10.2006

Román Měsíční prach nejznámějšího britského spisovatele žánru sci-fi, autora Vesmírné odysey, patří k raným autorovým dílům. Clarke v něm líčí svou vizi dobývání vesmíru v 21. století, kdy jsou na Měsíci nejen vědecké základny, ale také už i několik lunárních měst. Cestovní kanceláře tam organizují zájezdy pro turisty ze Země po prašném povrchu jejího satelitu.Při jedné vyhlídkové jízdě se výletní vozidlo Seléné propadne do prašného podloží a tato havárie prověří odborné i lidské kvality všech zúčastněných.. Napínavě vylíčená záchranná akce probíhající před televizními kamerami je zároveň příběhem o lidském umu a nápaditosti, stejně jako o lidské hlouposti a malichernosti.
Kde koupit knihu Měsíční prach?

Štítky: Měsíc, kolonizace

zapln-lightdalší knihy autora Arthur Charles Clarke
zapln-lightantikvariát
mailbox aht  nabízí za 60 Kč [06.01.2010]
prodám, dobrý stav

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Měsíční prach
banter (90%)
přidáno přidáno: 30.07.2007 - 23:17
Knihu jsem už četl podruhé, tentkrát s přítelkyní na dovolené před spaním, ačkoliv sci-fi nečte, kniha se jí líbila. V knize je dobře podchycena psychika trosečníků, myšlení inženýrů(prostě nás techniků :-) a je dokreslena takovými drobnostmi jako vysvětlením rozdílu mezi tíhou a hmotností(fakt to není totéž)... Kniha je plná neočekávaných zvratů a je napínavá až do konce.
GeXeS (64%)
přidáno přidáno: 18.08.2009 - 20:32
Vadilo mi předbíhání událostí - předjímání děje na konci odstavce. Svědčí to o nezralosti ducha, tohle by seriózní spisovatel dělat neměl. A co se fyzikálních záležitostí týče, párkrát tam věci tak docela neseděly.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek