knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
74
hodnoceno 9

Obálka knihy Da Vinciho kód

Dan Brown

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 12.09.2006

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifa mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.
Kde koupit knihu Da Vinciho kód?

Originální název: The Da Vinci Code

zapln-lightdalší knihy autora Dan Brown
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Da Vinciho kód
Judanka (90%)
přidáno přidáno: 18.10.2006 - 22:19
Čas plynul a ja byla v Paříži a v Londýně a bylo mi moc dobře. Navic me uplne dostala ta myslenka o pocatcich krestanstvi a faaakt se mi libila.. Určitě doporučuju vydani s obrazkama,co se jmenuje Šifra mistra Leonarda...
Pepe (94%)
přidáno přidáno: 19.10.2006 - 09:40
S lehkostí bourá celý křesťanský domeček z karet, navíc Vás nepustí..já začal číst odpoledne a to byla chyba..dočetl jsem až druhý den..
přidáno přidáno: 18.11.2006 - 00:43
Jestli rádi v duchu zoufale křičíte na značně nechápavé hlavní hrdiny "nelez tam, vždyť je to jasná past" a nevadí vám, že hádanky luštíte s předstihem několika DESÍTEK stránek, je to kniha přesně pro vás. Ostatním doporučuji Foucaultovo kyvadlo mistra Eca!
Milicent (45%)
přidáno přidáno: 30.11.2006 - 14:33
Přiznám se, že nechápu, proč zrovna tahle průměrná budila takový ohlas, existuje tolik titulů na podobné téma..Knížka přeceňona ze všech stran,myslím, že to bylo i "díky" ohlasu katolické církve..jinak by šla do ztracena. Jinak taky bych radši Eca a ohledně stavby příběhu, logiky a schpnosti vyprávět a udržet napětí to u mě vždycky vyhraje Deaver..
taurus (40%)
přidáno přidáno: 27.05.2007 - 14:12
Nemohu si pomoci, ale během četby knihy jsem téměř neustále skřípal zuby nad nevěrohodností postav. Přesto jsem knihu dočetl, takže v sobě něco má. Ale bylo to spíš něco jako odpudivá přitažlivost :)
Marius (40%)
přidáno přidáno: 06.11.2007 - 17:01
Neskutočne čtivá sračka....aj s orieškami.
gormie (65%)
přidáno přidáno: 30.01.2008 - 10:22
Tahle kniha není moc chytrá, autor místy nepokrytě lže, ale čtení je to celkem zábavné. Nebýt toho humbuku okolo, nikdo by po takové pseudodetektivce zřejmě ani nevzdechl.
haufi (84%)
přidáno přidáno: 04.02.2009 - 19:22
Nedivil bych se, kdyby všechny myšlenky Browna o Vatikánu, církvi a náboženství byly pravdivé=hrůza. Přiznám se, že jsem malinko ovlivněn filmem, který přestože nebyl úplně špatný, mé hodnocení trošku sráží.
deimos (70%)
přidáno přidáno: 06.01.2010 - 11:42
Navzdory všem již zmíněným nedokonalestem je to nadmíru čtivé dílo a stejně jako Pepeho ani mě nepustilo dokud jsem ho nepřečetl na jeden zátah.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek