knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
31
hodnoceno 5

Obálka knihy Inferno

Dan Brown

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 13.09.2013

Ve svých knihách Dan Brown mistrovsky mísí historii, umění, šifry a symboly. Nejinak tomu je i v jeho nejnovějším thrilleru, který se okamžitě po svém vydání stal světovým bestsellerem a prodejně předčil i předchozí autorovy tituly.
Harvardský symbolog Robert Langdon se tentokrát ocitá v samotném srdci Itálie, aby pomohl vyřešit záhadu, jež je pozoruhodně propojena s jedním z největších literárních děl všech dob - Dantovým Peklem. Při svém tajuplném poslání se Langdon musí střetnout s neznámým, hrůzu nahánějícím protivníkem; proplétá se přitom nejen labyrintem florentských, benátských či istanbulských uliček, tajnými chodbami, skrytými komnatami, ale také labyrintem narážek a kódů. Jediná vodítka mu v jeho pátrání nabízí jenom Dantova temná epická báseň - a čas přitom neúprosně pádí. Až uplyne, má dojít ke katastrofě, která navždy změní celý svět…
Kde koupit knihu Inferno?


zapln-lightdalší knihy autora Dan Brown
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Inferno
hobler (60%)
přidáno přidáno: 23.09.2013 - 10:51
Zajímavvý námět, ale literárně je to s Brownem čím dále horší.
Dejvid (60%)
přidáno přidáno: 18.11.2013 - 09:34
Neřekl bych, že to je horší, mně to přijde stále stejné, naprosto ničím nepřekvapující. Víceméně předvídatelná zápletka, zbytečně dlouhé a nudné popisy míst... Je to jako číst znovu a znovu dokola Šifru.
Kacenka (80%)
přidáno přidáno: 23.08.2014 - 12:54
Kniha se četla hezky, jen to místo akčního dobrodružství byl spíše výlet do historie... :) Andělé a démoni pro mě zůstávají nejlepším dílem.
Dia_linn (55%)
přidáno přidáno: 06.10.2014 - 13:35
Dana Browna beru jako naprosto oddechovou literaturu pro chvíle, kdy nechci zapínat mozek. Ale tahle jeho zatím poslední knížka mi vyrazila dech, jak slaboučké čtení může tolik vydělávat.
Lada.. (100%)
přidáno přidáno: 10.05.2015 - 10:17
Výborné, čtivé, napínavé. Zejména se mi líbilo, že Dan Brown v této knize čtenáře "hodil" doprostřed celého příběhu a postupně rozplétal předchozí události. Jediné, co bych vytkla je, že na můj vkus trochu brzy dal čtenáři tušit, jakou roli v celém příběhu určité postavy sehrají.
Nemyslím si, že historické pasáže byly v knize rozsáhlé - přišlo mi to srovnatelné se Šifrou nebo s Anděli a démony. Rozhodně nebyly nudné a zdlouhavé a pomohli čtenáři pochopit souvislosti. Pro mě bylo propojení historie a ústředního motivu ve správném poměru, tak jak to od Dana Browna očekávám.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek