knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
36
hodnoceno 4

Obálka knihy Strašidla

Chuck Palahniuk

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 15.01.2008

Svatý Nestřeva, Miss Amerika, Kníže Vandalů, Dohazovač, Chybějící článek, Hajzldáma, agent Donáška, Matka příroda… Pitomá jména pro skutečné lidi. Každý z nich našel stejný inzerát. Dům spisovatelů. Spisovatelská kolonie. Kde by mohli v klidu psát. Napsat svá mistrovská díla. Měl to být jenom dům spisovatelů, dokud nebylo pozdě… Ve zchátralém bývalém divadle kdesi na okraji města je namísto tvůrčího zápalu čeká boj o přežití. Třiadvacet zajatců musí najít nejen cestu z tvůrčí krize, ale především způsob jak přežít. A nekonečné čekání na záchranu si krátí vyprávěním příběhů. Hned první z nich, svatý Nestřeva, připomene makabrózní deviace z Programu pro přeživší: přišel o své tlusté střevo při podivné sexuální praktice, při níž využíval odsávací ventil v zahradním bazénu. Další postava jako by vypadla ze stránek Ukolébavky: Matka příroda líčí, jak zabít lidi pomocí masáže nohou. V povídce Mezi lůzou vypráví Hajzldáma o multimilionářích, kteří si hrají na lidi bez domova; žijí na ulici a užívají si tolik ceněné anonymity. Jednotlivá vyprávění se střídají v rychlém tempu a přerušují je jen intermezza, v nichž se dovídáme o dění v divadle. Palahniukův román (z) povídek odkazuje na Chaucerovy Canterburské povídky a kritika se shoduje v tom, že jde o autorovo nejlepší dílo od legendárního Klubu rváčů.
Kde koupit knihu Strašidla?


zapln-lightdalší knihy autora Chuck Palahniuk
Deník (84%), Klub rváčů (88%), Neviditelné nestvůry (92%), Program pro přeživší (89%), Prokletí (86%), Pygmej (91%), Snuff (66%), Ukolébavka (83%), Zalknutí (85%)
zapln-lightantikvariát
mailbox Nufinka87  nabízí za 145 Kč [17.11.2012]
prodám 145 Kč vč pošty

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Strašidla
Marius (85%)
přidáno přidáno: 19.03.2008 - 16:02
Okrem poviedok o Magic Boxe a zaverecnej poviedky od "vaznitela" na Chucka malo napadite, stale vsak skvele citanie.
přidáno přidáno: 04.02.2009 - 22:09
Poslední je opravdu excelentní!!! Ale našel bych tam víc povídek, které mě nadchly. Třeba od Šéfkuchaře nebo slečny Kejchalové a samozřejmě Mezi lůzou od Hajzldámy.
přidáno přidáno: 30.07.2009 - 14:06
yersinia (98%)
přidáno přidáno: 27.08.2011 - 17:20
Palahniuk je výborný rozprávač, geniálny bavič...ale...na moj vkus príliž mnoho zbytočných vrážd. Je fajn písať o tabuizovaných veciach nepokryte a náležite si to užívať, ale niekedy to trochu preháňal, niektorým poviedkam svojou prílišnou snahou šokovať a nasilu miešať krv-sex a vraždu skor uškodil.
Prvú poviedku o svatém Nestřevovi ani nekomentujem. Najviac ma bavili historky ´od´ p. Clarkové.
No a divné, kolik lidí žilo so slečnou Kejchalovou bez ujmy až do konca...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek