knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
10
hodnoceno 1

Obálka knihy Prokletí

Chuck Palahniuk

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 25.05.2012

Tušíte, za co se můžete ocitnout v pekle? Vůbec nemusíte někoho podříznout nebo hodit v sudu do přehrady. Vsaďte se, že do pekla půjdete už za to, když si párkrát uprdnete v přeplněném výtahu. Když budete furt troubit v autě. A nebojte se – právníci nebo novináři tam jdou všichni, troubení netroubení. Dvanáctý román Chucka Palahniuka je váš průvodce peklem. Připravte se, černá limuzína čeká… Dvanáctiletá Madison končí v pekle prý kvůli předávkování marihuanou. Má plné zuby jak života, tak smrti. Sotva se zorientuje, zjistí, že je pomerně nepohodlné trčet v cele a škrábat si uhry na čele. Soused s modrým čírem, který údajně jen něco šlohnul v supermaketu, jí pomůže ven a spolu s dalšími zatracenci se vydají na cestu k pekelnému ústředí. Cestu přes Oceán promarněného spermatu či Řeku zvratků si fakt nechte vyprávět… Prokletí jsou typicky palahniukovská divoká jízda plná bizarností a úchylností.
Kde koupit knihu Prokletí?

Originální název: Damned
Počet stran: 224

zapln-lightdalší knihy autora Chuck Palahniuk
Deník (84%), Klub rváčů (88%), Neviditelné nestvůry (92%), Program pro přeživší (89%), Pygmej (91%), Snuff (66%), Strašidla (86%), Ukolébavka (83%), Zalknutí (85%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Prokletí
přidáno přidáno: 25.05.2012 - 06:31
Každá další kniha Chucka Palahniuka si stále drží kvalitu, ovšem mám pocit, že je čím dál tím míň napsaná pro mě či pro mou generaci. Prokletí již téměř vůbec nelze srovnávat s Klubem rváčů, Deníkem či Zalknutím. To jsou totiž romány pro chuckovu generaci, kterým jsem měl to štěstí porozumět a oblíbit si je. Každou další knihou od těchto klasik však Chuck posouvá cíl na mladší a mladší čtenářstvo. Původně jsem si myslel, že jde o nízký mrzký účel a honbu za popularitou, ale asi to bude spíš tím, že Palahniuk chce mít vliv na stále mladší generaci a rozšířit obzor lidem, kteří to opravdu potřebují. Jeden z nejlepších současných autorů nechce
učit ty, kteří to nepotřebují, tedy třicátníky či čtyřicátníky, ale ty, kteří o jeho tématech nemají ani páru. Chuck chce mladým lidem sundat klapky z očí dřív než jim je televize a další média přidělají natrvalo. To mě sice těší, ovšem já osobně přicházím o jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. Přes všechno, co jsem již uvedl však musím přiznat, že i tak jsem se u Prokletí stejně dobře bavil. Chuck si vzal tentokrát na paškál bohaté pseudoekology a jejich povýšené a vypočítavé chování, když odkrývá smysl adopce dětí z Třetího světa a jejich další osudy po mediální propagaci, plýtvání moderních ekologů na úkor jejich čistého mediálního obrazu, pokrytectví dospělých či strach z Božího trestu a Pekla. Palahniuk bude psát vždycky dobře a Prokletí je dobrá kniha, ale řekl bych, že člověk okolo dvaceti let knihu ocení víc než já. Na jednu stranu je to škoda, ale na druhou stranu jsem rád, že si k Chuckovi takhle může najít cestu více lidí. Je dobře, že populární moderní autor cítí odpovědnost za mladé generace a chce jim pomoci udělat si nadhled nad vším tím nesmyslem, který ji obklopuje. Nastupující generace to budou mít stále těžší, ale na pomoc mají jednoho z nejzábavnějších autorů všech dob.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek