knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
44
hodnoceno 1

Obálka knihy Ukolébavka

Chuck Palahniuk

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.08.2006

Román kultovního autora, který se proslavil především svým Klubem rváčů. Novinář Carl Streator, který píše sérii článků o syndromu náhlého úmrtí nemluvňat, si povšimne, že na místech, kde k úmrtím došlo, se obvykle vyskytuje kniha Básně a říkanky celého světa. Kniha obsahuje neškodnou říkanku, ve skutečnosti však šamanskou formuli, která po přednesení, dokonce i v duchu, zabíjí. Carl se rozhodne „zachránit svět“ a po knihovnách ničí výtisky téhle knihy. Do cesty se mu připletou další postavy: Helen, která prodává domy, v nichž straší; Helenina asistentka Mona, oddávající se modernímu kultu; ekoterorista přezdívaný Ústřice. Každý však touží odhalit tajemství knihy ze zcela jiných důvodů: zachovat svět je přání z nejpříjemnějších – ostatní chtějí moc, peníze, chtějí ovládat druhé… Palahniuk své příznivce nezklame ani v novém románu: najdeme zde bravurní autorský styl plný sarkasmu, černého humoru, jízlivostí i sprosťáren.
Kde koupit knihu Ukolébavka?

Originální název: Lullaby
Počet stran: 224

zapln-lightdalší knihy autora Chuck Palahniuk
Deník (84%), Klub rváčů (88%), Neviditelné nestvůry (92%), Program pro přeživší (89%), Prokletí (86%), Pygmej (91%), Snuff (66%), Strašidla (86%), Zalknutí (85%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ukolébavka
přidáno přidáno: 29.05.2011 - 09:48
Další Palahniukovská klasika. Kolikrát už jsem četl stejně strukturovaný příběh a kolikrát jsem se tak parádně bavil? Chuck až na výjimky píše vlastně pořád stejně, ale pokaždé zatraceně zábavně. Tentokrát zabrousil do světa čarodějnictví, prodeje realit, duchařství, zkázy moderního života, ekologie a ochrany přírody. Zase zajímavý mix, ne? Chuck se v Ukolébavce rozhodl pro "experiment", když jeho hlavní postava je vlastně normální chlápek. Chlapík není v žádné sektě, nemá žádnou úchylku, nezblázní se a nemá žádnou přehnanou závislost. Vlastně je to jenom vášnivý modelář, což ničemu neuškodí.Na druhou stranu si vše vynahradil na vedlejších postavách. Kromě Zalknutí a Deníku jde z mého pohledu o další vrchol nejlepšího současného spisovatele. Vím co říkám. Ukolébavkou jsem si Palahniukovo dílo téměř zkompletoval. Teď už by jenom ty lenoši z Odeonu mohli přeložit Rant a vydat Tell Alla! Tak šup šup. Počítám jedna, počítám dva . . . .

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek