knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
85
hodnoceno 6

Obálka knihy Nesmrtelnost

Milan Kundera

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.08.2006

Nesmrtelnost nejúplněji z celého dosavadního Kunderova Díla ztělesňuje román jako hravý nápad, který se rozvíjí před čtenářovýma očima, a přitom strhuje do hry autorův skvělý intelekt i silnou obraznost, takže hravá poloha je kontrapunktována osudovými tématy lásky a předstírání, pravdy a lži, složitosti života a smrti.
Kde koupit knihu Nesmrtelnost?


zapln-lightdalší knihy autora Milan Kundera
zapln-lightantikvariát
mailbox Saturnin  nabízí za 205 Kč [19.02.2012]

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nesmrtelnost
elishka (90%)
přidáno přidáno: 26.09.2006 - 12:47
nejnovější česky vydaná. taky se mi nejvíc líbila...
Judanka (93%)
přidáno přidáno: 25.10.2006 - 22:13
Hodne zvlastni a hodne pekna..
Parniczek (95%)
přidáno přidáno: 29.05.2009 - 12:16
Každá druhá věta vybízí k zamyšlení, problémy a věci, které jsou kolem nás, ale nikdy by nás nenapadlo se nad nimi zamyslet. Úžasná...
přidáno přidáno: 26.12.2009 - 19:27
Kniha, která věřím předčí v mnohém Nesnesitelnou lehkost bytí, sám autor zde říká, že až tato kniha je vrcholem jeho "teorie románu" a vše je zde dovedeno k dokonalosti...přesto pro mě zůstává až druhou nejlepší Kunderovou knihou, Nesnesitelná lehkost bytí se mě mnohem víc lidsky dotýká...
keane1980 (70%)
přidáno přidáno: 18.04.2010 - 17:22
Upřímně, moc se mi to nelíbilo. Je to ale skvěle napsané a opravdu tam najdete spoustu věcí k zamyšlení. Ale samotná skladba románu, neustálé odskakování z děje, historické odbočky, proplétání "reality" s fikcí románu...chvílemi mi to připadalo až moc akademické. Žert i Nesnesitelná lehkost se mi líbili mnohem víc.
přidáno přidáno: 13.02.2013 - 08:43
Milan Kundera ráno v polospánku poslouchal v celku asi patnáct minut rádio a pak si zašel na plovárnu, kde se setkal s gestem starší paní, které ho zaujalo svou nepatřičností. A hle, na základě těchto pohnutek napsal román. Po celou dobu čtení jsem si říkal, že to snad není možné. Ale Milan mě stále přesvědčoval, že to jde a to hodně poutavě a bezesporu kvalitně. Zaujalo mě i rozvětvení děje, které se nekoná jen v první polovině románu, jak je zvykem, ale drobné větývky se z hlavní linie rozvíjí až do poslední stránky. Nové časové linie včetně nových postav se tak zcela lehce a nerušivě přidávají i v druhé půlce románu. Nakonec všechny linky, jako by nic, dohromady začnou dávat smysl.
Knihy Milana Kundery tak jsou zcela nezvyklé a originální. Jeho pojetí románu, jenž odpovídá jeho přesvědčení o neadaptovatelnosti, je na poli postmoderní literatury zcela ojedinělé. A to je dobře. Proč pořád dokola číst o začátku, zápletce, zlomu a rozuzlení. Samozřejmě s většími či menšími nuancemi. Čtenář pak, ať chce nebo ne, i přes miliony přečtených slov a skvělých myšlenek zakrní. Proto je dobře, že existuje autor, jako Milan Kundera, jenž nabídne zcela odlišný pohled na věc.
Abych se vrátil k Nesmrtelnosti. První díl je výborný, jelikož se člověk jednoduše ztotožní s pohledem hlavní postavy na svět. Navíc konec dílu je excelentní a hluboký. Druhý je mi dějově vzdálený, ale i tak cenný. Třetí část je stěžejním dílem celého románu. Čtvrtý díl mě bavil asi nejméně, zato pátý je nejsilnější částí knihy. Příběh najednou dostane šmrnc a energii. Šestý díl je pak pro rozuzlení hodně důležitý a jako muže mě hodně poučil. V poslední části se veškerá rozdílnost všech kapitol spojí v jednu.
Jen víc takových románů!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek