knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
17
hodnoceno 2

Obálka knihy Mafie v Praze

Michal Viewegh

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 27.10.2011

Michal Viewegh byl v práci na nové detektivce inspirován prací investigativního novináře Jaroslava Kmenty. Jaroslav Kmenta poskytl pro knihu seriózní podklady a Michal Viewegh schopnosti literáta.
Kniha Mafie v Praze je fikce, vystupují v ní však postavy, které jsou zcela reálné a mají předlohy ve skutečných lidech. Ruská mafie, která zde hraje nemalou úlohu nejen v názvu, se zločinecké organizaci ze zemí bývalého Sovětského svazu podobá nejvíce, včetně všech praktik zahrnujících obchod s drogami, zbraněmi, praním špinavých peněz a kuplířstvím. Vznikne jistě mnoho dohadů nad identitou pražského primátora, ministra spravedlnosti nebo obrany, jistého vlivného lobbisty a mnoha dalších.
Příběh se začíná odvíjet v létě, kdy je Praha rozpálená doběla sluncem a pro novináře začala okurková sezóna. Pak v rychlém sledu následuje napadení několika politiků, protesty nezávislých občanských aktivistů, případ vydírání ze strany ruské mafie, hrozba zveřejnění kompromitujících matriálů na politiky vládnoucí strany. Najednou je o čem psát a mnoho lidí si není jisto svým postavením, majetkem nebo životem.

Nebezpečně pravdivá detektivka
Kde koupit knihu Mafie v Praze?


zapln-lightdalší knihy autora Michal Viewegh
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Mafie v Praze
přidáno přidáno: 25.01.2012 - 08:54
Celkem slušné, dobře se čte, jenom doufám, že to není pravda...
Dalimoni (84%)
přidáno přidáno: 20.04.2012 - 21:22
Přečteno velmi rychle, postavy a dějová linka je čistě náhodná (kdo četl v posledních letech noviny musí uznat, že je to opravdu koláž postav a příběhů, které se tady v poslední době staly, tak jak sám autor v předmluvě hovoří). Vieweghovy knihy mi vůbec nevadí, právě naopak, i když je většinou hodnocen velmi nízko. Tato kniha je trošku jiný typ knihy, které dříve psával, přesto je v ní zřejmá inspirace ze současných skandálů, které se v ČR staly. Možná za 20 let, když si to přečte někdo, kdo tuto dobu nezažil v ní najde něco objevného, ale za "spádové" čtení dávám 4 hvězdy. (20.04.2012)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek