knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 2

Obálka knihy Sandman IV: Údobí mlh

Neil Gaiman

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 19.08.2007

Před deseti tisíci lety uvrhl Sandman svou jedinou a pravou lásku do pekelné jámy. Když ho jeho sestra Smrt přesvědčí, že jednal nespravedlivě, Sen cestuje do Pekla, aby zachránil svou dlouho ztracenou lásku - právě, když se Lucifer Světlonoš rozhodne abdikovat ze svého trůnu a zanechat klíč k Peklu v Sandmanových rukou.
Kde koupit knihu Sandman IV: Údobí mlh?


zapln-lightdalší knihy autora Neil Gaiman
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sandman IV: Údobí mlh
keane1980 (85%)
přidáno přidáno: 19.08.2007 - 17:28
Opakuji to furt dokola, ale stejně to řeknu zas - vysoký komiksový nadstandart, který bez problémů zaujme i ty, kterým tenhle žánr moc neoslovuje. Dostanou složitý příběh plný mytologie a úžasné atmosféry. Na rozdíl od třetího dílu už se opět jedná o jeden dlouhý příběh a rozhodně to stojí za to:-) Kdopak asi dostane klíče od pekla?
vjera (100%)
přidáno přidáno: 28.05.2011 - 20:40
"Better to reign in Hell, than serve in Heaven." Jeden kamarád se mi svěřil, že Season of Mists je jeho nejoblíbenější sandmanovský příběh. A po jeho přečtení je rázem i můj! Četla jsem to jedním dechem a jednoduše jsem cítila tu radost z kvalitního, myšlenkově hodnotného díla. Příběh, který začíná setkáním šesti Věčných, zaobírá se existencí Pekla a s tím související existencí Nebe, bývalou Morpheovou láskou Nadou, pekelnými "potvorami" atd., přičemž poslední část připomíná svou strukturou až tradiční pohádku o klíči a dávné lásce.... No pro fanoušky pecka o velikosti asteroidu! Bílého textu na černém podkladu je tu navíc hojně, což mě jenom těšilo. Season of Mists je právem druhá série Sandmana, která si zaslouží mé plné ohodnocení. Sandmana samozřejmě zbožňuji jako celek, ale pokud mám rozlišovat mezi jednotlivými částmi (a jinak to nejde), je pro mě Season of Mists (spolu s Brief Lives) jednoznačnou jedničkou. Doporučuji číst v angličtině, Gaimanův um se projeví pouze a jedině v originále... :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Sandman IV: Údobí mlh | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek