knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
21
hodnoceno 4

Obálka knihy Sandman I: Preludia a Nokturna

Neil Gaiman

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 25.02.2007

Sandman je americká komiksová série, která byla znovu oživena anglickým scénaristou a spisovatelem Neilem Gaimanem a která vycházela v nakladatelství DC od roku 1988 do roku 1996. Hlavní postava - Sandman (Pán snů, Sen, Morfeus,...) - mnohé příběhy spíše jen spojuje, než by byl hlavním hrdinou. V této první knize byl Sandman uvězněn po sedmdesát let. Po svém úniku musí znovu získat zpět svou říši, Snění, stejně jako symboly své moci.
Kde koupit knihu Sandman I: Preludia a Nokturna?


zapln-lightdalší knihy autora Neil Gaiman
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sandman I: Preludia a Nokturna
keane1980 (85%)
přidáno přidáno: 25.02.2007 - 00:34
Komiks není čtení pro malý děti, komiks je pěkně složitá věc...přečtěte si Sandmana, zjistíte to;-) Temné, místy nepochopitelné, děsivé i bláznivé, ale rozhodně fascinující. Pokud jste ale zatím žádný komiks nečetli, tohle není zrovna nejlehčí sousto na úvod.
taurus (100%)
přidáno přidáno: 09.06.2007 - 17:42
Až budete v Anglii, neptejte se na komiksy, ale na "graphic novels". V Anglii už jsou trochu dál a dobré "grafické romány" mohou klidně získat literární ceny určené pro knihy. To, že i komiks může být velký literární zážitek, dokazuje právě i Sandman...
cowlie (90%)
přidáno přidáno: 07.09.2008 - 23:31
Jednou jsem se prochazel knihkupectvim a napadlo me, ze bych mohl zkusit nejaky komiks. Nikdy jsem se o komiks nijak zvlast nezajimal, ale chtel jsem neco zkusit. Mam rad Gaimanovy knihy, obzvlaste nektere jeho povidky. A vzpomnel jsem si tenkrat na Sandmana. Koupil jsem si prvni knihu a bylo to spravna volba. Sandman je postava a pribeh podle meho gusta. Vim, ze je budu muset mit doma v knihovne. Vsechny.
vjera (95%)
přidáno přidáno: 19.02.2010 - 08:04
Jako komiksový neználek jsem se pustila do víru "obrázkové četby" s oslavovaným Sandmanem, rovnou v originále. A udělala jsem dobře. Je to nádherný komiks, který má co říct, nenudí a některé věty jsou až... snové. Neila Gaimana považuji už dlouho za mistra, a to jsem od něj četla jen dvě knihy. Jeho Sandman je naprosto odzbrojující počin, který vřele doporučím všem. Pár drobností mi uniklo, ale už jen ten fakt, že jsem ho hltala jako bramborový salát o Vánocích (mňam), o něčem svědčí. Sandman = povinnost!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Sandman I: Preludia a Nokturna | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek