knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
21
hodnoceno 2

Obálka knihy Křehké věci

Neil Gaiman

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 09.08.2007

Osm let poté, co ve velké Británii vyšla kniha Kouř a zrcadla (a o pět let později i u nás), nashromáždil Neil Gaiman dost povídek a jiných kratších literárních útvarů, aby se z nich dala sestavit nová sbírka. Jsou v ní strašidelné, humorné i velice zvláštní příběhy, povídky, které získaly prestižní ceny, i ty, které zatím vyšly jen v naprosto okrajových tiskovinách, na internetu nebo vůbec nikde.
Tajemný cirkus vyděsí publikum na jediném mimořádném představení a pak zase zmizí do noci, přičemž si jednoho z diváků vezme s sebou... V novele odehrávající se dva roky po událostech z románu Američtí bohové navštíví Stín staré skotské sídlo, aby vzápětí zjistil, že se stal hlavním účinkujícím v prastarém obřadu zahrnujícím stvůry a smrt... Slavný detektiv Sherlock Holmes musí v Hugem oceněné povídce zasazené do podivně proměněné viktoriánské Anglie vyřešit nanejvýš neobvyklou vraždu člen královské rodiny... Dva chlapci se pozvou na mejdan a setkají se tam s dívkami svých snů - a nočních můr... Členové exkluzivního epikurejského klubu si stěžují, že už ochutnali všechno, co se dá jíst - s výjimkou legendárního, velice vzácného a krajně nebezpečného egyptského ptáka...
Kde koupit knihu Křehké věci?

Štítky: povídky

zapln-lightdalší knihy autora Neil Gaiman
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Křehké věci
taurus (95%)
přidáno přidáno: 09.08.2007 - 19:37
Tato knížka mě opravdu potěšila. Obsahuje široký záběr témat i forem, povídky jsou místy dost originální. Gaiman ve skvělé formě. Líbilo se mi o dost víc, než Kouř a zrcadla.
keplik (90%)
přidáno přidáno: 09.08.2007 - 21:25
Super, tak to uz se tesim. Kour a zrcadla jsem myslim porad cele nedocetl, jak maji jednotlive povidky dost nerovnomernou kvalitu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek