knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 2

Obálka knihy Sandman III: Krajina snů

Neil Gaiman

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 09.08.2007

Třetí kniha příběhů Pána Snů obsahuje čtyři samostatné příběhy, z nichž jeden (Sen noci svatojánské) získal svého času dokonce World Fantasy Award. To ovšem neznamená, že by zbylé povídky byly o něco horší, právě naopak! Pokud zrovna neholdujete Shakespearovi, možná vás víc zaujme příběh o spisovateli, který pojal vztah se svou múzou dost netradičně, povídání o tom, proč jsou lidé silnější než kočky a ne naopak, nebo smutný osud ženy se zvláštní kožní indispozicí.
Jako bonus najdete v knize scénář k první povídce - dokonalá příležitost jak nahlédnout do pracovních postupů Mistra Vypravěče.
Kde koupit knihu Sandman III: Krajina snů?

Štítky: komiks, sen, mytus, legenda

zapln-lightdalší knihy autora Neil Gaiman
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sandman III: Krajina snů
keane1980 (78%)
přidáno přidáno: 09.08.2007 - 19:53
Sice to není taková nálož jako Domeček pro panenky, ale Gaiman opět udiví svou obrovskou fantazií a jako v každém Sandmanovi, i tady dokazuje, že komiks nemusí být žádné dětinské čtení. Většímu rozletu brání kratší délka příběhů. Osobně se mi nejvíc příběh Kalliopé, můzy uvězněné jedním spisovatelem. Za pozornost rozhodně stojí i závěrečná část, kde Gaiman přesně ukáže jak se vlastně dělá scénář k takovému komiksu.
vjera (65%)
přidáno přidáno: 28.05.2011 - 16:26
Svět Sandmana - lorda Morphea - Oneira mě naprosto pohltil. Nciméně Krajina snů (Dream Country) docela trpí tím, že nemá jeden komplexní příběh, ale hned čtyři. Midsummer Night's Dream mě výsostně nebavil, A Dream of Thousand Cats neoslovil, Facade zachránila přítomnost Smrti, kterou zbožňuju stejně jako Morphea. No a Calliope měla tradičně skvělý příběh, takže ve výsledku jsou mé pocity sice rozpolcené, ale ve větší míře pořád kladné. Jiné série jsou ale mnohem víc... dechberoucí.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Sandman III: Krajina snů | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek