knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
166
hodnoceno 9

Obálka knihy Nový měsíc

Stephenie Meyerová

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 29.03.2007

Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají… Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.
Kde koupit knihu Nový měsíc?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: New Moon
Série: Twilight (2.)
Počet stran: 464
Původní cena: 349 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Stephenie Meyerová
zapln-lightantikvariát
mailbox lemonka  nabízí za 300 Kč [14.06.2011]
Nečtená

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nový měsíc
katuska (50%)
přidáno přidáno: 13.05.2009 - 09:55
Tady už mi milá Bella pěkně lezla na nervy, asi už jsem na tyhle tragické hrdinky moc emancipovaná realistka...
Meslinn (93%)
přidáno přidáno: 05.07.2009 - 17:07
No, to její utrpení bylo trochu přehnaný :), ale jinak fajn knížka. Opravdu se divím, že jsem (kromě prvního dílu, ke kterému jsem byla přinucena :)) přečetla všechny čtyři díly, na románky opravdu nejsem. Ale jednička byla lepší.
Moonrose (82%)
přidáno přidáno: 15.08.2009 - 17:28
Slabší než Stmívání a ač mi v prvním díle byla Bella velice sympatická, tady mě už docela často iritovala, aneb jak píše Meslinn, to její utrpení bylo jaksi přehnaný.
Silas (20%)
přidáno přidáno: 27.09.2009 - 14:03
Edward opustí Bellu, ta se zmítá v křečích a naučí se jezdit na motorce. Tolik obsah 25O stran, které jsem byl schopen přečíst. "Spisovatelčina" slovní zásoba na úrovni studentek učňáku, tupé dialogy a neschopnost napsat byť jediný odstavec normálně (=minimálně literárně průměrně), abych nemusel co chvíli kroutit hlavou, mi nedovolily v četbě pokračovat. Bella je nesympatická, skoro pokaždé někomu lže, má díry v hrudníku či knedle v krku, není schopna se rozumně vyjádřit a v každé volné chvíli myslí s mokrými kalhotkami na nepřítomného Edwarda. Tohle vážně není postava, jíž bych chtěl fandit a s níž bych soucítil. Když se Stmívání objevilo v 1O nejlepších knihách na ČT1, chtěl jsem emigrovat, a zároveň mi bylo líto slečinek, které tuto sérii považují za svou srdeční záležitost, místo aby sáhly po skutečně dobré knize. Ve zkratce: Tohle bylo to nejhorší, co jsem kdy četl.
kiddo (20%)
přidáno přidáno: 02.10.2009 - 14:12
Já chápu, že ženské potřebují iluzi toho, že něco jako věčná a totální oddanost je možné, aniž by se to přerodilo v duševní poruchu, ale někdo musí zase pochopit, že já jako čtenář potřebuju dobré literární řemeslo, a to mi Meyerová žel bohu nedává. Literární úroveň se pohybuje tam, kde začíná fanfikce o milostných vztazích mezi postavami z Lost nebo Harryho Pottera. Meyerová nijak nepracuje s jazykem a celá její knížka působí, jako by ji naklepala pět minut po probuzení, kdy v ní ještě kolovala nikoli třeskutě originální slovní zásoba z jejího pozdního erotického snu o dokonalém princi na bílém koni. Obsah se dá shrnout jednou (!) větou, smutné je, že mimo nudného děje tu není nic, co by ospravedlňovalo natažení na 500 stran a jejich vyplňování vatou. A nikdo po mně nemůže chtít, abych sympatizovala s ženou, která odmítne milého a duševně zdravého vtipálka schopného normálního vztahu, protože její bývalý stalker líp vypadá. Jediný důvod, proč ty knížky čtu, je, že následné znechucení z neumělé stlučeného škváru ve mně vyvolává neukojitelnou touhu po kvalitní literatuře. 20% jen kvůli Jacobovi, příště to jde nemilosrdně do odpadu.
tessa.c (78%)
přidáno přidáno: 15.10.2009 - 14:56
Stmívání se ještě líbilo. Bella tam byla sice sebestředná a hloupoučká, ale ještě se dala snést, v Novém měsíci už je z ní příkladná sobecká, hysterická emo-blbka. Strašně mi vadila ta její sebestřednost - jediným člověkem, na kterém jí záleželo, byla ona sama. I ve chvíli, kdy se jakože o někoho bála, se bála stylem "co já si bez něj chudinka počnu?". Až se člověk tomu Edwardovi nedivil, že radši odjel.... Říkám si, jestli se vůbec pustit do třetího dílu...?
Pankaca (75%)
přidáno přidáno: 14.01.2010 - 23:55
Nevim, ale Stmívání a Nový měsíc jsem začala číst až potom co jsem shlídla film, takže tam je prostě něco z toho filmu a neumím si to vyfantazírovat jak bych chtěla. U Zatmění to je už něco jiného. Neřekla bych, že se mi to knižně nelíbilo, ale ke konci jsem to už chtěla mít za sebou. Je asi pravda že by se takováhle bichle dala nacpat do půlky. Dá se to číst, podle mě kdo na to píše záporné reakce by neměl číst takové žánry. Je jasné, že v této době, když vyjde kniha od mladé spisovatelky o upírovi a holce, tak to bude sladký...
Archeix (75%)
přidáno přidáno: 02.04.2010 - 20:18
Jestliže v prvním dílu jsme mohli najít zásadní témata (jak zvládnout sám sebe, jak může být láska nebezpečná), v tomto druhém je to obtížnější: úvodní téma, jak proměňuje vztah ústřední dvojice fakt, že stárne pouze jeden z milenců, nemohlo být kvůli fabulaci rozpracováno, navíc je v závěru ukončeno tím, že se Bella rozhodne stát se co nejdříve upírkou; hlavní téma, jak se vyrovnat se ztrátou Edwarda a jak udržet vztah s Jacobem na přátelské úrovni, když Jacob Bellu miluje, je zase otřeseno přeměnou Jacoba ve vlkodlaka; opětovné sbližování Jacoba a Belly náhle přerušuje nutnost okamžitě na druhé straně zeměkoule Edwarda zachránit. Toto přerušování rozvíjených příběhů sice na jedné straně působí překvapivě a udržuje napětí, na straně druhé však vede k jisté odtažitosti, čtenář/ka méně podléhá kouzlu vyprávěného a více si všímá prvků, které nepůsobí autenticky.
přidáno přidáno: 08.09.2010 - 20:15
Až příliš zdlouhavý..

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek