knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
138
hodnoceno 11

Obálka knihy Zatmění

Stephenie Meyerová

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 22.07.2008

Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
Kde koupit knihu Zatmění?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: Eclipse
Série: Twilight (3.)
Počet stran: 480
Původní cena: 389 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Stephenie Meyerová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zatmění
přidáno přidáno: 02.08.2008 - 23:13
o něco slabší než první dva, nicméně člověk to čte už jen pro potěšení z přítomnosti oblíbených postav, hehe.
katuska (30%)
přidáno přidáno: 27.05.2009 - 21:00
Čím dál tím hůř... Zhustit na 100 stránek a dalo by se. Možná.
Meslinn (95%)
přidáno přidáno: 05.07.2009 - 17:10
No, mně přišla asi slabší dvojka než tahle. Nejlepší pro mě asi zůstává jednička, ale musím přiznat i přes svůj odpor k dívčím románkům, že se mi to líbilo.
Luci (80%)
přidáno přidáno: 28.10.2009 - 09:43
Stmívání se mi líbilo, Nový měsíc byl zajímavý s nádechem přehnanosti, u Zatmění mně šla Bella už trochu na nervy, bylo to prostě trochu víc hysterické než se dá unést. Přes to všechno si přečtu i poslední díl, třeba je Zatmění jen slabá chvilka.
Pankaca (100%)
přidáno přidáno: 20.01.2010 - 23:11
No, jsem asi v půlce a musím říct, že zatím se mi ta kniha libí ze všech nejvíc... Jsem asi jiný čtenář:D:D
kiddo (0%)
přidáno přidáno: 08.02.2010 - 01:24
Bella je omámená, kdykoli svého vyvoleného uvidí, tráví s ním 90% procent času, nevadí jí totální kontrola nad jejím životem, ani to že je za ni rozhodováno, s kým se smí přátelit, blábolí o spřízněnosti duší a lásce na věčnost, dokonce je ochotna stát se vykastrovanou verzí kdysi hrůzu nahánějícího monstra, přesto jí myšlenka na manželství s Edwardem navozuje záchvaty dávení, neboť se nechce už ve 20 vázat a bojí se, co by řekli lidi. Charlie nesnáší Edwarda, dělá scény, kdykoli ho v blízkosti Belly načapá, přesto jí ho z nějakého důvodu toleruje, ačkoli Edward je i podle jeho názoru tím nejhorším, co ji mohlo potkat - a Meyerová ani jednou nenaznačí, co je účelem tohohle chování. Edward Belle vysvětlí, že z ní nechce mít upíra, protože se bojí, že ji tím připraví o duši, načež Bella nadšeně vypískne „to je super, už jsem se bála, že je to proto, že bych se ti tak nelíbila“ – a Meyerové to přijde naprosto normální. Bella neváhá poslat přátele do bitvy, aby jí zachránili její nevděčný zadek před likvidací, načež v tu samou chvíli hazarduje se životem sváděním nadrženého upíra k sexu – je vidět, že její neustálé řeči o hlubokých výčitkách svědomí jsou myšleny opravdu vážně. Logika to bere do zadku přímo epicky. Zatmění už není ani vzdálený pokus o literaturu, je to prachsprostá fanfikce. Styl Meyrové charakterizuje TOTÁLNÍ lenost – lenost popsat dojmy, lenost zachytit prostředí, lenost vykreslit postavy a hlavně lenost psát vysvětlovací scény tak, aby se čtenář v 90% případů neztrácel, o čem je to vlastně řeč. Všechny ty předjímavé věty typu „a pak se to stalo, a pak mi to došlo, krve by se ve mně nedořezal“ následované několika odstavci bezobsažné vaty brousící kolem horké kaše patří do repertoáru desetiletých autorek. A celý ten důraz na to, jak je Bella bez chyby, obětavá, skromná, ačkoli ji všichni zbožňují (a ona samozřejmě nemá nejmenší páru proč), a jak svým rodičům dělá od svých sedmi let odborný pečovatelský dohled! Tohle je nejexemplárnější ukázka Mary Sue od původní Mary Sue. PS: Návod jak na první pohled poznat špatnou knihu: začíná závěrečnou, vágně popsanou scénou, která se marně pokouší vyvolat napětí, a dalších 400 stránek o ní nebude ani zmínka. To ilustruje, že autor knihy nemá nejmenší tušení, co je to literatura, neboť si ji plete se zkratkovitým popisováním filmových obrázků, a proto by měl čtenář knihu spálit a autora análně znásilnit hřeby pobitým kyjem. PPS: jak blbý a nedovzdělaný v dějinách vlastní země musí člověk být, aby mu jakožto americké rodačce nepřišlo ani trochu divné, že postava žije během Velké hospodářské krize jako ve vatičce, protože její papá je bankéř?!
Pankaca (100%)
přidáno přidáno: 14.02.2010 - 19:38
Myslím, že zas tak hrozné to není, jak si myslí kiddo. Tento 3. díl se mně osobně líbil, ááále je pravda, že mohla Meyerová trochu víc rozvinout určité části. Jako právě například postavy a prostředí. Bylo toho v této knize moc, ale člověk aby si domýšlel půlku věcí. Nejlépe by udělala, kdyby z této knihy udělala dvě. U Nového měsíce to je zase naopak, to je přestě to...
Moonrose (91%)
přidáno přidáno: 21.02.2010 - 12:07
Rozhodně lepší než dvojka teda, ale na jedničku to nemá.
Nicolka (50%)
přidáno přidáno: 14.09.2010 - 17:23
tenhle díl je nic moc xD
D.-e.-e.- (93%)
přidáno přidáno: 26.09.2010 - 17:41
Do ničeho jiného nebudu čtenáři kiddo zasahovat. Protože každý máme právo na svůj názor. Ale v jedné faktické věci se mýlí. Ne že by Charlie někdy překypoval nákloností k Edwardovi, ale opravdu nerad ho začal mít až tehdy, co Edward náhle odjel a on se musel dívat na to, jak jeho dcera trpí, aniž by s tím mohl cokoli udělat. Na strůjce vší té bolesti přirozená reakce, myslím. Dále zde kiddo píše, že ji ho přesto toleruje. A jiného může dělat? On sám mu to zjevě neodpustil, takže mu to také dává patřičně najevo. Ale Bella je už dost stará a rozhodla se, že i přesto chce s Edwardem být. Takže pokud ji nechce ztratit, co může víc dělat, než její rozhodnutí akceptovat a jen pozorně přihlížet, aby byl vždy připravený být tu pro ni, až se to stane příště?
Milicent (50%)
přidáno přidáno: 22.12.2010 - 08:48
..zdolala jsem všechny díly, ve snaze pochopit, čím je to tak úchvatný..nepodařilo se...jak já tu Bellu na konci už nenáviděla...Vůbec fascinace úpírskou tématikou v tak masovém měřítku, jako je to teď, to mi přijde hoodně ujetý..někdy už moc znaméná příliš :o))

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek