knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Objektivy 2007/2008

David Filipi, Martin Hájek, Ondřej Neff

kategorie technika, IT, hobby
přidáno přidáno: 12.01.2009

Různé žebříčky, přehledy a katalogy objektivů, DSLR přístrojů nebo kompaktních fotoaparátů, nejsou v dnešní době již ničím výjimečným. Na druhou stranu, zatím vždy se v těchto případech jedná (a jednalo) o specificky zaměřenou publikaci - ať již v rámci použití, zaměření či konkrétní značky. Většinou jde výhradně právě o katalogy jednoho výrobce a tedy jen jedné značky, avšak nějaký komplexnější přehled zde vždy chyběl Až do teď.

Institut digitální fotografie - po četných reflexích a požadavcích ze stran uživatelů a fotografů, zaplňuje tuto mezeru na trhu a připravil pro vás přehled všech objektivů, které jsou v současnosti v ČR dostupné. Nejedná se tedy jen o další klon katalogu úzké skupiny produktů, nýbrž o obsáhlý a informačně nabitý přehled, obsahující kompletní portfolio skel, která můžete u nás zakoupit. Na knize se podílel Ondřej Neff, spolu s redaktory grafika.cz a fotografovani.cz - Martinem Hájkem a Davidem Filipi.

Kniha objektivů
Kniha je rozdělena do tématických celků a představí na celkem 128 stranách 12 značek světových výrobců skel (Canon, Nikon, Sigma, Tamron, Tokina, Olympus, Panasonic, Pentax, Sony, Carl Zeiss, Samsung a Lensbabies) se všemi jejich - v současnosti dostupnými objektivy. U každého výrobce najdete úvod k dané značce (výrobci), dále tabulku s podrobnými specifikacemi, slovníček užívaných termínů a zkratek (toho kterého výrobce) a vždy několik pečlivě vybraných typů skel s podrobnějším popisem. Kromě toho nechybí ani několik kapitol, týkajících se bezprostředně problematiky objektivů pro kinofilmové i digitální SLR. Tam naleznete jak praktické rady pro výběr toho správného objektivu, tak i doporučení a rady pro užívání a údržbu. Chybět nebude samozřejmě ani kapitola obsahující samotné rozdělení skel (pevná, proměnná, širokoúhlá, portrétní, tele, supertele, širokorozsahová), tak ale též upozornění na všechna úskalí a specifika objektivů - včetně jejich klasických optických vad (chromatická aberace, vinětace, deformace obrazu - soudkovitost/poduškovitost).
Kde koupit knihu Objektivy 2007/2008?


zapln-lightdalší knihy autorů David Filipi, Martin Hájek, Ondřej Neff
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Objektivy 2007/2008

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek