knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
12
hodnoceno 2

Obálka knihy Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr

Ondřej Neff

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 01.10.2008

Doposud vydané díly Agenta JFK se dají rozdělit do dvou skupin. V první se ocitají knihy, jejichž děj se odehrává v paralelních světech a je už na autorovi, jak svůj svět přiblíží naší realitě. Druhá skupina příběhů je založena na realitě vycházející z našeho světa a padouši se ji snaží ovlivnit zásahem do její historie. Do druhé skupiny patří i Neffův příběh. Hned podle názvu se dá tušit, že pro svoji novou knihu vybral biblickou tématiku.
Kde koupit knihu Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr?

Série: Agent JFK (10.)

zapln-lightdalší knihy autora Ondřej Neff
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr
ne0k (45%)
přidáno přidáno: 31.07.2010 - 21:36
Před přečtením samotné knihy jsem četl několik reakcí jiných čtenářů a mohu jen těžko soudit, nakolik mi cizí názory nalajnovaly či zkreslily vlastní názor.
Pokud bych začal plusy knihy: v příběhu se objeví pár dobrých nápadů a několikrát Neff prokázal, že děj zasadil do místa a času (dálný východ na počátku letopočtu) o kterém zná nejedny detailní informace.
Jenomže teď mínusy: snad kdykoli v knize vedly postavy mezi sebou dialog, vybavila se mi v mysli jedna krátká fanouškovská povídka ze světa Harryho Potra, ve které veškeré jednání a činy byly zcela účelové a přímočaře vedly k jedinému (stupidnímu) cíli a nejít sebemenší náznak logiky v příběhu nebo v jednání postav bylo nemožné.
Zpět ale k Jeruzalémskému masakru. Další znatelným mínusem knihy je malá konzistence postav z předchozích devíti dílů. Celá kniha tak vyznívá, jakoby desátý díl byl kompletně celý z některého z paralelních vesmírů.
Jak už jsem jednou psal, je možné že můj názor ovlivnily komentáře které jsem na díl četl před jeho samotným přečtením. Bohužel se k nim musím připojit a ohodnotil bych masakr jako černou ovci v sérii.
orson (50%)
přidáno přidáno: 10.02.2011 - 10:32
Suveréně nejslabší díl celé série. Skoro to vypadá, že pan Neff nečetl ty předchozí díly. Ač je zde pár zajímavých nápadů, chybějící logika a chybějící vysvětlení některých činů hlavních postav bohužel knihu velmi degraduje.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Agent JFK 10 - Jeruzalémský masakr | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek