knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Hitlerovi válečníci

Guido Knopp

kategorie historie
přidáno přidáno: 03.12.2006

Životní portréty šestice Hitlerových generálů nás zavedou do světa nacistické mašinerie, která v zájmu "nového světového názoru" potlačovala svobodné myšlení i u svých špiček, jež realizovaly její plány na ovládnutí světa. Rozpor mezi odpovědností a poslušností na jedné straně a ohledem na základní princip lidskosti na straně druhé uváděl některé nacistické generály do neřešitelného stavu vnitřní rozervanosti. Zrůdná nacistická ideologie se často rozcházela s názory těchto mužů, kteří v ní zpočátku viděli hlavně možnost kariérního postupu a praktické realizace svých představ o válce.
Guido Knopp barvitě popisuje odlišné charaktery vojenských osobností třetí říše a jejich schopnost vyrovnat se nejen s Hitlerovými nařízeními, která často vedla ke zkáze německých armádních jednotek, ale i s perzekucí válečných zajatců a vyhlazováním Židů na obsazených územích. Zatímco někteří z nich hledali způsob jak zastavit agonii německého národa, druzí - z vlastní slabosti či v důsledku přísahy poslušnosti Hitlerovi - odmítali vidět, kam vede mechanické vykonávání rozkazů. Vyhýbáním se odpovědnosti a slepým plněním nelidských příkazů se stala většina německých generálů spoluodpovědná za nacistické zločiny třetí říše.
Erwin Rommel - muž, který se proslavil na bojištích v severní Africe. Spáchal sebevraždu v roce 1944.
Wilhelm Keitel - přesvědčený nacista, který zůstal Hitlerovi věrný až do konce. Byl oběšen roku 1946.
Erich von Manstein - loajální důstojník a geniální vojevůdce. Britský vojenský soud ho v roce 1949 odsoudil k osmnácti letům vězení.
Friedrich Paulus - disciplinovaný voják, velitel německých vojsk v bitvě u Stalingradu. Poslední léta prožil v bývalé NDR.
Ernst Udet - oslavovaný hrdina z první světové války, ale také hazardér, pijan a narkoman. Skončil sebevraždou v roce 1941.
Wilhelm Canaris - rozporuplný šéf vojenské tajné služby, spolupracovník nenáviděného Heydricha. Krátce před konce války byl zatčen a zavražděn komandem SS.
Kde koupit knihu Hitlerovi válečníci?


zapln-lightdalší knihy autora Guido Knopp
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hitlerovi válečníci

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Hitlerovi válečníci | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek