knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
2

Obálka knihy Hitlerova mládež

Guido Knopp

kategorie historie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Nikdy v životě již nebudou svobodní. Tato temná hrozba, kterou vyslovil Adolf Hitler v roce 1938, zasáhla miliony německých dětí. Diktátor pro "svou" mládež vytvořil jednotný program: v deseti nástup do Jungvolku, ve čtrnácti Hitlerjugend, potom NSDAP; následovala pracovní služba a odvod do wehrmachtu. Dlouholetá manipulace, jíž se na svých vlastních lidech dopouštěl zločinný režim, nezůstala bez následků a mnozí Němci trpěli tímto traumatem celý život.
Známý historik Guido Knopp, který vzal na sebe nelehký úkol přiblížit současníkům temnou kapitolu německé říše, seznamuje čtenáře se smutnou historií mládeže v nacistickém státě. Na základě autentických výpovědí pamětníků popisuje, jak je režim systematicky získával do svých řad, a s pomocí oficiálních dokumentů i dosud nezveřejněných materiálů ze soukromých archivů objasňuje, s jak mrazivou precizností fungovala Hitlerova tyranie.

"Hitlerovy děti" si svého "otce" nevybraly samy. Osud jim určili rodiče, kteří diktátorovi nedovedli nebo nechtěli zabránit v nástupu k moci. Nejmladší generace se tak ocitla v nemilosrdném soukolí německého nacismu. Každý reagoval jinak: někteří byli naplněni ideály, pocitem zodpovědnosti, patriotismu, či dokonce fanatismu a touhou udělat víc, než se od nich požadovalo. Jiní se naopak trpně poddali osudu nebo poslouchali s nevolí, v tichém vzdoru a s vnitřním odporem. Jen málokdo se z vazeb na nacistický režim dokázal vymanit zcela. Vzpomínky svědků tehdejší doby konfrontované s historickými dokumenty tvoří odkaz této "zneužité" generace, který stále patří k nejvýznamnějším tématům německých dějin.
Kde koupit knihu Hitlerova mládež?

Originální název: Hitlers Kinder

zapln-lightdalší knihy autora Guido Knopp
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hitlerova mládež

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek