knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Uchopení moci

Guido Knopp

kategorie historie
přidáno přidáno: 30.10.2012

30. leden 1933 -- začátek nejtemnější kapitoly německých dějin ve 20. století: konec Výmarské republiky a nástup dvanáctileté nacistické diktatury, která vyvrcholila válkou, zkázou a bezpříkladnými zločiny proti lidstvu.
„Uchopení moci“ ovšem nebylo neodvratným pokračováním jakési německé zvláštní cesty, nýbrž „úskočným přisvojením moci“ – státním komplotem.
Jak k tomu došlo – muselo dojít – autor podrobně dokládá na základě dosud zčásti nezveřejněných archivních materiálů a výpovědí pamětníků.
Působivě zpřítomňuje celý proces převzetí moci od Nového roku 1933 po stranický sjezd NSDAP v září 1934 a současně sleduje proměnu Hitlera z domnělého „hnědého bubeníka“, jehož chtěli němečtí národní koaličníci zapřáhnout do své káry, v neomezeného diktátora. Během tohoto krátkého období politického dění ohraničeného „komplotem“ a konče „státní vraždou“ – potlačením „Röhmova puče“ se před očima čtenáře naplňuje stejně fascinující jako děsivý scénář; pro dnešní generace sice nepředstavitelný, ale většinou tehdejších Němců – z jejich zorného úhlu především kvůli potupnému vyústění první světové války v „mírový diktát z Versailles“ – považovaný za menší zlo.
Kde koupit knihu Uchopení moci?

Počet stran: 272
Původní cena: 259 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Guido Knopp
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Uchopení moci

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek