knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Trevír: Útěk z lágru

Leo Kessler

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

Známý a oblíbený autor se při svém mapování historie pluku SS Wotan vrací v novém románu k události, která se odeehrála před koncem roku 1944 na belgicko-německé hranici. V této době snad už nikdo nepohyboval o tom, že víttězství německá ve druhé světové válce je nereálným snem. Boje však ještě neskončily. Trosky elitního pluku SS Wotan pod vedením legendárního obersturmbannführera Dodenburga se chtějí probojovat přes hranice do Německa.
Při jedné ze svých akcí zajme přepadové komando mezi mnoha jinými Američany i jednoho významného muže, jehož zmizení vyolá na straně Spojenců obrovské pozdvižení. Jedná se totiž o amerického generála Horowitze, který je zasvěcen do detailů připravovaných závěrečných vojenských operací. Spojenci bez prodlení zahajují záchrannou akci, do níž zapojují záchrannou skupinu takzvaných "záškodníků". Generál Horowitz se zatím snaží zůstat nepoznán.
Ohniskem děje se stává Trevír, kde se v lágru shromažďují zajatí vojáci západních armád. Důležitou roli ovšem hrají příslušnici pluku SS Wotan...
Kde koupit knihu Trevír: Útěk z lágru?

Originální název: The Stalag Assault
Počet stran: 224
Původní cena: 199 Kč

Trevír: Útěk z lágru | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek