knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
5

Obálka knihy Stalingrad: Ledový oheň

Leo Kessler

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

zkušený autor románu o druhé světové válce se tentokrát zaměřil na bitvu o Stalingrad, na mimořádně nelítostné střetnutí, v němž se za krutých podmínek ruské zimy bojovalo o každý dům, o každou píď země...
Blížil se konec krvavého roku 1942 a německá Šestá armáda pod velením generála Pauluse se dostala do sovětského obklíčení. Nejbližší německé jednotky, které by mohly přijít na pomoc, jsou vzdáleny více než 100 kilometrů a generál Paulus udělal jediné možné, byť nesnadné rozhodnutí: Jeho vojáci se musí pokusit o průlom a probojovat se k záchranným silám!
Hitler však k této akci překvapiv nedal souhlas. Jeho rozkaz naopak zněl: Setrvat a bojovat! Paulus i jeho štábní důstojníci dobře věděli, že Vůdcovo rozhodnutí je špatné a nesmyslné, ale jako vojáci rozkazu vrchního velitele uposlechli.
Proti se postavil pouze velitel úderného pluku SS Wotan, který se rozhodl, že se pokusí o průlom vlastními silami. Když se o tom dozvěděl Hitler, nařídil veliteli SS - Oberstgruppenführerovi Heinrichu Himmlerovi - rozkaz, aby Wotan zlikvidoval.
A právě tady začíná napínavý příběh o mužích, kteří bojují nejen proti nepříteli, ale dokonce proti vlastním spolubojovníkkům - a v neposlední řadě i proti nemilosrdnému ruskému mrazu...
Kde koupit knihu Stalingrad: Ledový oheň?

Originální název: Breakout from Stalingrad
Počet stran: 248
Původní cena: 199 Kč

Stalingrad: Ledový oheň | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek