knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Operace Dlouhý skok

Leo Kessler

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 02.12.2006

Jednání takzvané "Velké trojky" v listopadu roku 1943 v Teheránu se zúčastnil Churchill, Roosevelt a Stalin a bylo pochopitelně nesmírně důležité. Rozhodovalo o mnohé z otázek dalšího vývoje války.
Méně už se ale ví o chystaném atentátu, který měl naráz skoncovat se všemi třemi vůdčími postavami Spojených států, Velké Británie a Sovětského svazu.
Němci tehdy zapojili do akce všechno, co jim mohlo ke zdárnému výsledku pomoci. Reichsführer SS Himmler, který byl Hitlerem pověřen takzvaným konečným řešením židovské otázky, dokonce neváhal do svého plánu zahrnout i spolupráci s jasnovidcem - francouzským židem Beguinem – až dosud vězněným v koncentračním táboře.. .
A tady začíná děj Kesslerova románu:
Plán operace nazvané Dlouhý skok je velice odvážný. Spojenecká kontrarozvědka pochopitelně připravuje opatření, která by znemožnila jakékoliv pokusy ohrozit život mužů z Velké trojky. Teherán se hemží agenty snad všech zemí světa - a v této složité situaci vyráží do své akce četa příslušníků SS. Oblečeni jsou do amerických uniforem a všichni dobře ovládají angličtinu. K nim jsou připojeni i někteří takzvaní "přeběhlíci", tedy ti, kteří se na německou stranu přidali. Skupině velí seržant Kane napůl Američan, napůl Němec. Hned v prvních hodinách operace však nastanou problémy...
Z historie víme, že atentát se nezdařil. Odhalování zákulisních intrik však bude pro čtenáře novou, vzrušující cestou, plnou mnohdy dosud neznámých skutečností.
Kde koupit knihu Operace Dlouhý skok?


© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek