knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
78
hodnoceno 4

Obálka knihy Sága o Zaklínači 5 - Paní jezera

Andrzej Sapkowski

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 30.10.2006

Poslední díl ságy o zaklínači Geraltovi, krásné čarodějce Yennefer a dítěti překvapení Ciri. Jaký osud čeká zaklínače? Bude mu dáno konečně se setkat se svou celoživotní láskou? Splní se zlověstná věštba anebo svět elfů, lidí a trpaslíků zachvácený vražednou válkou přetrvá?
Kde koupit knihu Sága o Zaklínači 5 - Paní jezera?

Série: Sága o Zaklínači (5.)
Štítky: zaklínač

zapln-lightdalší knihy autora Andrzej Sapkowski
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sága o Zaklínači 5 - Paní jezera
keane1980 (55%)
přidáno přidáno: 04.08.2007 - 15:40
Říkám to nerad, ale poslední díl je jednoznačně z celé série o zaklínači nejslabší. Více jak třetinu knihi se nic neděje, pak následuje opravdu velkolepé finále (mimochodem plné různých klišé a zjednodušení, kterým se Sapkowski celou dobu dokázal vyhýbat) a pak se zas dlouho nic neděje. Dočetl jsem jen z povinnosti, rozhodnuto bylo už dlouho před koncem. Velmi nepovedený konec hodně povedené série. Být to alespoň o polovinu kratší, hodnotil bych mnohem výše než na 55%.
přidáno přidáno: 25.10.2007 - 16:24
Tak tady naprosto není o čem. Polo-retrospektivní vyprávění známé z předchozího dílu tady Sapkowski dotáhl k naprosté dokonalosti, Ciriiny výlety do paralelních světů nesmírně přidávají na hodnotě, a to třetinové "nicnedělání" jenom umocňuje emociální dopad samotného, velmi dlouhého závěru knihy, jehož brilantnost se prostě nedá slovy popsat. Sapkowski navíc pamatuje na všechny. První, a prozatím jediná kniha které dávám absolutní hodnocení.
bast (100%)
přidáno přidáno: 05.05.2008 - 08:50
Absolutní hodnocení dávám kompletně celýmu cyklu o Zaklínači, úžasnýmu spojení přízemní reality a patetického hrdinství ve světě duchovně tak blízkém našemu vysněnému. Konec sice smutnej, ale pochopitelnej. Nečekala jsem, že Geralt si šťastně vezme Yenefer a budou žít dlouho a spokojeně (škoda). A stejně nečekám, že jakákoli fantasy někdy překoná Sapkova Zaklínače.
Gemini.V (80%)
přidáno přidáno: 03.02.2023 - 14:13
Zaklínače by mě samotnou nikdy nenapadlo číst, ale přivedl mě k němu synek. A celá sága je super, jak fantazy nečtu tak tohle mě chytlo. A náš bulík se jmenuje Regis.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Sága o Zaklínači 5 - Paní jezera | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek