knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
44
hodnoceno 5

Obálka knihy Narrenturm

Andrzej Sapkowski

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 27.05.2007

První díl Sapkowskiho husitské fantasy trilogie. Historické reálie a postavy se prolínají se smyšlenými a magickými postavami a událostmi.
Kde koupit knihu Narrenturm?


zapln-lightdalší knihy autora Andrzej Sapkowski
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Narrenturm
taurus (92%)
přidáno přidáno: 27.05.2007 - 14:21
Zdařilé dílo vyzrálého autora. Netriviální, postmoderně košaté a plné odkazů. Přitom se neztrácí autorova říznost, vtip a výborný cynický humor.
banter (90%)
přidáno přidáno: 17.05.2008 - 09:11
Nečekejte od toho Zaklínače. Tato trilogie je jiná, ale neříkám, že horší. Více můj komentář u posledního dílu http://www.knihi.cz/kniha.php?kniha_id=2879-lux-perpetua
JAVA (80%)
přidáno přidáno: 27.08.2009 - 22:10
Moje první kniha od Sapkowského. Hned od začátku záplava jmen, rodů, měst, vesnic a latiny, po které jsem nejdříve knihu odložila. Protože mě ale doba husitská zajímá, vrátila jsem se k ní a rozhodně nelituji.
PepaC (95%)
přidáno přidáno: 03.03.2010 - 22:51
Příjemný zážitek - dobrodružné, košaté, obsažné. Hlavně si ale cením vybroušeného cynického humoru a také "dobovosti". Myslím si (aniž bych si dovolil tvrdit že jsem na toto téma odborník), že pan Sapkowski musel přeci jen o 15. stol. na česko-slezsko-polské hranici něco nastudovat ... Jen trošku přitažené za vlasy mi přišlo líčení husitské " vojenské rozvědky". Nakonec jsem mu to ale "sežral i s navijákem" a byl napnutý až do konce. Takže pozor na Pomurniky :-)
Bidik (90%)
přidáno přidáno: 22.06.2011 - 14:03
Vynikající úvod trilogie. Pokud se člověk úplně neztratí v záplavě jmen, rodů ... (viz JAVA), čeká ho něco, co bych nazval moderním rytířským románem. Stylizace textu, stejně jako hlavní téma celé trilogie (honba za pannou svého srdce) napovídá, že to byl od začátku záměr. A to velmi pečlivě připravený i ztvárněný. Díky tomu i díky snaze o spoustu historických podrobností je však občas trochu hůře čitelný.
Nevím jestli bych knihy dočetl, kdyby se děj odehrával v jiné, pro mě méně zajímavé, historické době.
Otázka je, komu je trilogie vlastně určena. Pro laika je přehuštěna historickými podrobnostmi. Často to vypadá, že se děj děje jenom proto, aby mohla být popsána ta určitá bitva či jiná událost.
Hodnotu pro odborníka nemůžu posoudit, ale předpokládám, že mu víc než zábavu nepřinese.
Zůstává tedy v historii vzdělaný čtenář ze zálibou ve fantasy. Sapkowski psal tuto trilogii (a to mi nikdo nevymluví) zkrátka hlavně sám pro sebe. Myslím, že je to vyvrcholení dlouho připravovaného plánu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek