knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
30
hodnoceno 2

Obálka knihy Boží bojovníci

Andrzej Sapkowski

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 27.05.2007

Druhý díl Sapkowskiho husitské fantasy trilogie. Historické reálie a postavy se prolínají se smyšlenými a magickými postavami a událostmi.

Slezsko okolo r. 1425 je nebezpečné místo, kde se střetávají zájmy polské, německé i české, náboženské i politické. Lehkomyslný mladík, poněkud naivní a záletný, prchá před najatými vrahy, které za ním vyslala rodina jeho milenky - vdané paní. Cestou se dostává do nebezpečných dobrodružství a posléze je pronásledován i loupeživými rytíři a svatou inkvizicí, která ví, že v Praze studoval magii. Když mu jde o život, opravdu se pokouší neuměle čarovat, potkává skutečné čaroděje a dokonce se účastní sabatu. Proto také končí ve vězení, z něhož je závěrem vysvobozen husity. Magie zde hraje jen okrajovou roli. Hlavní je v širokém záběru podané vyprávění o lidech a době. Doba je přiblížena se vší chaotičností a drsností, šťavnatým jazykem. Zajímavý je pohled na husitství ze strany protivníků. Velká část dobrodružného děje se odehrává na našem území, hlavně v Praze a okolí a v severozápadních Čechách.
Kde koupit knihu Boží bojovníci?


zapln-lightdalší knihy autora Andrzej Sapkowski
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Boží bojovníci
taurus (93%)
přidáno přidáno: 27.05.2007 - 14:27
Neméně zdařilé než druhý díl, možná i o chlup lepší.
Bidik (87%)
přidáno přidáno: 22.06.2011 - 14:15
Druhý díl trilogie, pomaličku zvolňuje. Výrazně se projevuje asi největší zápor celé trilogie a to poněkud rozpačitý hlavní děj. Občas se prostě věcí dějí a autor je popsal. Komu se ale zalíbil první díl, zklamaný rozhodně nebude.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek