knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
16
hodnoceno 2

Obálka knihy Šťastná hvězda

Mika Waltari

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.10.2006

Šťastná hvězda navazuje na román Krvavá lázeň. Hrdinové, písař Mikael a silák Antti, se ocitají v islámském světě, ba dokonce v samém jeho středu - velká část knihy se odehrává na dvoře a v harému osmanského sultána Sulejmana Nádherného. Mikael se stává zbraní v boji, který mezi sebou vedou dva sultánovi nejbližší: oddaný velkovezír Ibrahim a milovaná favoritka Roxolana. Víc než o harémové intriky, tajné vášně a obludné neřesti však jde o Sulejmanovy světovládné plány - má podrobit moci islámu celý svět, nebo má obrátit svého hřebce k Východu a křesťanský Západ ponechat císaři Karlu V.? Šťastná hvězda je barvitý, dobrodružný a čtivý román ze 16. století s mnoha napínavými zápletkami a dějovými zvraty, vedoucími v závěru knihy k překvapivému rozuzlení. Spolu s předcházející Krvavou lázní je Šťastná hvězda Waltariho nejrozsáhlejší a podle názoru mnoha čtenářů také největší a nejlepší dílo.
Kde koupit knihu Šťastná hvězda?


zapln-lightdalší knihy autora Mika Waltari
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Šťastná hvězda
přidáno přidáno: 16.11.2010 - 08:15
Dvojice románů Krvavá lázeň a Šťastná hvězda je takřka dokonalá, snad nikdy jsem nečetl knihu, které by mě tak hluboce uspokojila ve všech směrech, nabídla moudrost i humor (!) a obrovské porozumění těžké době středověku i povaze člověka jako takového.
gaff (95%)
přidáno přidáno: 02.05.2018 - 21:42
Abych to přirovnal k Petru Kukani z Kukaně, je to principielně hodně podobné, Neff má výhodu rodného jazyka, jeho čeština snad ani nemá obdobu, Waltariho sloh zas dýchá severským humorem (trochu jako Rudý Orm) a navíc se děj odehrává na trochu reálnějším základě. Celkově vzato skvělá kniha a já jen lituju, že autor třetí část už nestihl

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek