knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
6
hodnoceno 3

Obálka knihy Zázračný Josef neboli Život je dobrodružství

Mika Waltari

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Dvacetiletá Kaarina Lauraeusová, mírně unuděná, a přece ve zlaté klícce své zajištěné existence spokojená dcerka z dobré helsinské rodiny, se jednoho jarního dne setká s nepříliš movitým studentem psychologie Josefem Huttunenem, a její život nabere nečekaný spád. Díky svému novému známému totiž pozná, že na světě nejsou jen kavárny a jejich prostoduché osazenstvo, rychlé vozy a poslední výkřiky módy. Pozná, že žít se dá jinak, zajímavěji a lépe, a to i bez balíku peněz na rodinném kontě. Není proto divu, že k mladému muži, který jí svou bezelstností a upřímností otevřel nové obzory, brzy pocítí lásku - opravdový cit, jenž se zcela vymyká krátokodechým flirtům, odehrávajícím se vždy podle očekávatelného scénáře... Jistě, zápletka jak vystřižená z červené knihovny. Ale v rukou skvělého vypravěče, jímž Mika Waltari bezesporu byl, se romantický příběh o nalezení štěstí stává čímsi víc než veselou poctou nenáročné literatuře. Waltari psal svoje dílko s laskavým pochopením pro pravidla žánru, pro duši své hrdinky i pro životní touhy, které jsou stejné dnes jako před sedmdesáti lety, kdy tato skromná, a přece půvabná novela poprvé vyšla.
Kde koupit knihu Zázračný Josef neboli Život je dobrodružství?

Originální název: Ihmeellinen Joosef

zapln-lightdalší knihy autora Mika Waltari
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zázračný Josef neboli Život je dobrodružství
přidáno přidáno: 25.01.2011 - 20:39
Byla jsem zvědavá, jak dokáže muž napsat příběh v kůži ženy... Waltari to dokázal výborně, kniha se mi velmi líbila a snad si ji ještě někdy přečtu. (:
Evbad (80%)
přidáno přidáno: 20.01.2014 - 09:07
Roztomilé vyprávění o časech, kdy ukradený polibek rovnal se zasnoubení, kdy muži byli čestní a ženy ctnostné. A vůbec idylka.
přidáno přidáno: 10.04.2017 - 11:46
Docela jsem se pobavil o poměrech mezi bohatými a chudými a smyslem života , čestnosti a upřímnosti doporučuji k přečtení .

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Zázračný Josef neboli Život je dobrodružství | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek