knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
52
hodnoceno 7

Obálka knihy Denní hlídka

Sergej Lukjaněnko, Vladimir Vasiljev

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 04.10.2006

Druhý díl fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy – takový je její hlavní motiv.
Souboj stoupenců Světla a Tmy pokračuje. Znovu se setkáváme s oběma hlavními protihráči - Geserem a Zavulonem - i s jejich družinami. Boj mezi Dobrem a Zlem, mezi Světlými a Temnými, nekončí...
Do tohoto boje zasahuje Inkvizice, jejímž úkolem je střežit křehkou rovnováhu. Se světlým mágem Igorem se dostáváme před její tribunál, sídlící ve starobylém domě na Vyšehradě v Praze...
Tři romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní – bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu…
Po světě se tato trilogie proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmu, který byl natočen podle prvního dílu Noční hlídka, a co je pro Čechy zvláště zajímavé, byl natočen v Praze. Příznivci tohoto žánru si tedy jistě přijdou na své.
Kde koupit knihu Denní hlídka?

Originální název: Dněvnoj dozor
Série: Hlídka (2.)
Štítky: hlídka, světlo, tma
Počet stran: 448
Původní cena: 298 Kč

zapln-lightdalší knihy autorů Sergej Lukjaněnko, Vladimir Vasiljev
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Denní hlídka
d.f.h (90%)
přidáno přidáno: 25.02.2007 - 19:46
Ačkoliv komplikovanější, přijde mi tenhle druhý díl záživnější a zároveň stravitelnější, než první. Na všechny další se tedy opravdu těším, doufám totiž, že vzestupná tendence bude ještě pokračovat, i když už skoro není kam :-)
taurus (95%)
přidáno přidáno: 21.03.2007 - 13:02
Pohled na svět očima Denní hlídky se velice povedl; je stejně plnohodnotný, jako postoj Noční hlídky. Obzvlášť první povídka mě uchvátila, bravurně ukazuje to, co se Anton celou trilogii snaží pochopit: myšlení druhé strany.
banter (80%)
přidáno přidáno: 29.08.2007 - 09:19
Přečetl jsem knihu jedním dechem stejně jako první díl. Příběh ještě napínavější, ale hodnotím hůře, protože mi je trochu proti srsti poezie a texty písní. Snad tam na pláži se to hodilo, ale jinak... Vysockého si poslechnu mimo kontext fantasy literatury. No a metalové texty bez hudby jsou jako erotické prádlo na figuríně. A ještě na okraj, nevím jak autor přišel na to, že se v Praze pivem neťuká.
Marius (100%)
přidáno přidáno: 30.10.2007 - 12:08
Najlepsi diel kvadrilogie. Lovestory Alisa Igor totalna anticka tragedia. Pecka.
katuska (90%)
přidáno přidáno: 20.05.2008 - 22:16
Hmm, to mě se tenhle díl líbil méně než Noční hlídka. Ne že by nebyl zajímavý pohled druhé strany, to rozhodně ne! Ale pro mě má nějak méně kouzla. Ovšem koukám, že pánům se líbí, tak tomu asi tak nerozumím;-)
Neficek (95%)
přidáno přidáno: 22.09.2009 - 18:36
Pokracovanie Nocne hliadky tentokrat z pohladu Temnych (zla).
Nikdy som si nemyslel, ze mi bude sympaticka aj temna strana, avsak v knihe pomalicky zistime, ze obe hliadky su si rovne. Inymi slovami, dobro nikdy nie je ciste dobro, tak ako zlo, nie je nikdy ciste zlo. Je to len o zachovani rovnovahy.
vjera (85%)
přidáno přidáno: 09.08.2010 - 09:03
Nevýhodou je, že jsem Denní hlídku četla víc jak měsíc. Nikoli proto, že bych se u ní nudila, ale neměla jsem čas a ... no, prostě tak. Proto si vlastně nyní nemůžu udělat kompletní obrázek např. z prvního příběhu, který jsem četla po malých kousíčcích. Nicméně můj dojem je tak jako tak o malou kapičku (jinak pět procent) horší než u Noční hlídky, což ale neznamená, že jsem si čtení neužila a pořád jsem světem Jiných uchvácena. Rozhodně si to musím přečíst ještě jednou!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek