knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
40
hodnoceno 6

Obálka knihy Šerá hlídka

Sergej Lukjaněnko

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 04.10.2006

Třetí díl fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy – takový je její hlavní motiv. Tři romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní – bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu… Po světě se tato trilogie proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmu, který byl natočen podle prvního dílu Noční hlídka, a co je pro Čechy zvláště zajímavé, byl natočen v Praze. Příznivci tohoto žánru si tedy jistě přijdou na své.
Všemocný šéf má svá tajemství. A Anton je odhalí. Je to dobře, nebo špatně? A pro koho?
Síly Světla a Tmy se opět setkávají v odvěkém souboji.
Kde koupit knihu Šerá hlídka?

Originální název: Sumerečnyj dozor
Série: Hlídka (3.)
Štítky: hlídka, světlo, tma
Počet stran: 408
Původní cena: 298 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Sergej Lukjaněnko
zapln-lightantikvariát
mailbox Pavel  shání  [28.06.2011]
koupím - v dobrém stavu

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Šerá hlídka
taurus (96%)
přidáno přidáno: 21.03.2007 - 13:03
Pro mě vrchol Lukjaněnkovy hlídkařské trilogie. Podíváme se ještě hlouběji do šera, poznáme nové mocné postavy a na konci alespoň trochu nahlédneme, kde že se to vlastně bere ta magie...
d.f.h (90%)
přidáno přidáno: 15.07.2007 - 21:29
třetí díl série o Jiných (protože ona už to není trilogie) je rozhodně nejčtivější, řekl bych. tři povídky do sebe na konci té poslední jako bvykle perfektně zapadnou a to, co se čtenáři nejdřív zdálo jako samoúčelné případně zbytečné, získá na významu. celková myšlenka tohoto dílu přináší dost nevysvětlených i nevyřčených otázek a možná právě proto se autor rozhodnul v příbězích pokračovat (viz Poslední hlídka). u mě dobrá, vřele doporučuji!
taurus (96%)
přidáno přidáno: 16.07.2007 - 21:11
Souhlas. Akorát kdyby to nevyřčené zůstalo zahaleno tajemstvím, bylo by to imho zajímavější a živější. Takhle je z toho světa jen „multidimenzionální prostor, model č. 35“, jestli chápete, co tím myslím.
banter (80%)
přidáno přidáno: 02.09.2007 - 09:42
Pravda, není to trilogie, ale na sebe více či méně volně navazující díly. Třetí díl má snad nejsvižnější děj. A že to nijak neskončilo? Nevadí, i tak byl konec docela překvapení. Čtení je to zajímavé, ale na chvíli asi Lukjaněnka opustím a Posední hlídku si přečtu někdy později, abych se navždy nezahrabal do sci-fi/fantasy.
Stanley (90%)
přidáno přidáno: 14.11.2009 - 10:30
První dva příběhy opět skvělé, s Antonem se podíváme do přepychového obytného komplexu pro "nové Rusy". Ve druhém si odskočíme naopak do prostředí navozujícího atmosféru klasických čar a kouzel. Jen závěr třetího příběhu představoval lehčí zklamání.
vjera (90%)
přidáno přidáno: 26.08.2010 - 10:39
Napadá mě spojení "velmi čtivá záležitost". Noční i Denní hlídka se mi četly velmi dobře a nejinak je tomu i s Šerou hlídkou. Navíc se mi zdá, že se zde čtenář dozví spoustu zajímavých informací o Jiných a jejich vztahu k lidem, historii... Opravdu skvělé čtení, které mě opět vybízí, abych si přečetla Poslední hlídku. A to prosím mezi sebou ty knížky nejsou dějově propojené! Fascinující.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek