knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 2

Obálka knihy Kniha snů

Jack Kerouac

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Kerouac si po dlouhou dobu zaznamenával po probuzení své sny, vždy co nejrychleji, ve snaze vyloučit rozumovou korekturu snové látky. Soubor záznamů snů přináší tento pozoruhodný titul. Autorovy životní zážitky se tu předvádí z nového úhlu a postavy, které známe z Kerouacových románů, se nám přibližují skrze snovou optiku.
Kde koupit knihu Kniha snů?

Originální název: Book fo Dreams

zapln-lightdalší knihy autora Jack Kerouac
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kniha snů
Lienka (75%)
přidáno přidáno: 16.11.2009 - 10:18
Tato kniha se prý- Kerouackovi psala nejlépe- protože v ní zaznamenává své sny. Ale pro čtenáře který od něj ještě nic nečetl- by nemusela zase mít až takový smysl. Postavy ze snů jsou v podstatě přjmenované postavy z knih - Na cestě, Podzemníci, Dharmoví tuláci. Ale na druhou stranu - čtenář se může podívat na to - o čem se asi tak Jackovi snívá :-) A to zase stojí za to.
přidáno přidáno: 17.10.2011 - 19:54
Řeknu Vám, že se to čte opravdu těžce. Dobrá novela nebo román, to je něco jiného. Člověka napíná děj, sleduje postavy a čeká na zvraty, ale Kniha snů? Nejdelší sny mají stránku či dvě a to se člověk sotva začte a už je zase v jiném šíleném světě Kerouacova mozku. A pak sny . . . Znáte to, většinou si pamatujete nesrozumitelně poskládané páté přes deváté a nic z toho. Navíc je to dlouhé, kniha obsahuje tak 600 snů! Asi určitě nebudete překvapeni, když vám prozradím, že Jack Kerouac je na tom úplně stejně jako vy. a zdá se mu vlastně to samé, co vám. Jen s tím rozdílem, že si Jack tu změť zapsal dřív než všechno zapomněl. Na druhou stranu je sen něco intimního a není jednoduché se o ně podělit, což Jack dělá. V jeho snech vidíte to, jaký byl, uděláte si představu o jeho mindrácích, slabostech, zavislostech, že téměř ve všech jeho snech je jeho matka, měl nevyrovnaný vztah se vým otcem, čehož lituje, neodpustil si, že se vykašlal na fotbal, měl panický strach o své kočky a až neuvěřitelně ho poznamenala éra brzdaře na dráze. Ani kniha snů neztrácí rukopis Jacka Kerouaca, jak ho znáte. Je to přímočaré, zbrklé a opravdové.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek