knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
22
hodnoceno 2

Obálka knihy Santiniho jazyk

Miloš Urban

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 25.03.2007

Román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev.
První Urbanův román od dob Poslední tečky za Rukopisy, který není tak úplně černý. Lze jej rovněž číst jako volné pokračování románu Stín katedrály.
Kde koupit knihu Santiniho jazyk?


zapln-lightdalší knihy autora Miloš Urban
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Santiniho jazyk
panKaplan (30%)
přidáno přidáno: 15.11.2008 - 22:18
Santiniho jazyk je suveréně nejslabší knížka Miloše Urbana. Sice zajímavé prostředí a informace o barokní architektuře, ale od beletrie čekám něco jiného.
Pavel (85%)
přidáno přidáno: 04.09.2009 - 13:22
Hodně čtenářů a kritiků tuto knihu zatracují, ale byla celkem fajn. Urbanovská atmosféra, spousta odkazů na Santiniho stavby (rozhodně se vyplatí vidět naživo) a svižně odsýpající děj.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek