knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
25
hodnoceno 4

Obálka knihy Lord Mord

Miloš Urban

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 07.12.2008

Praha před koncem 19. století. Asanační násilí páchané na městě se odráží ve vyvražďování prostitutek v židovském ghettu. Souvislost mezi úmrtími je však třeba teprve hledat, po stopě zločinců jde jednak policie, jednak Karel Adam, hrabě Arco, jejž se smrt dívek dotýká osobně a který je sám stravován těžkou nemocí dýchacích cest. Do neklidného období protivládních demonstrací a konfidentských provokací přijíždí z jedné strany, z Tyrol, Adamův bratránek Mani, a ze strany druhé, z Moravy, neznámý stařec doprovázející neskutečně krásnou dívku, o níž se v Praze začíná šeptat jako o židovské princezně, ale kterou Adam při prvním setkání nepozná. Navíc se ve městě objeví Felix Hofman, lékař a chemik z Bayerových závodů, který s sebou přivezl zázračný lék proti černému kašli a souchotinám, prášek plný heroické síly a smrtelného nebezpečí. Hrabě Arco se k němu snaží dostat, zároveň se pokouší zachránit alespoň jeden barokní dům na rozhraní Starého Města a Josefova, k tomu soupeří s policií v tom, kdo dříve odhalí vraha prostitutek a jeho motivy. Mezi tím se pod nátlakem moderních bouracích strojů poroučí jeden dům za druhým a v ruinách Židovského Města se po nocích zjevuje legendární fantom z dětských báchorek, Masíčko, před jehož dlouhým nožem je lépe co nejdál uprchnout.
Kde koupit knihu Lord Mord?


zapln-lightdalší knihy autora Miloš Urban
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Lord Mord
panKaplan (75%)
přidáno přidáno: 07.12.2008 - 00:26
Není to tak hrozné, jak jsem se po Santiniho jazyku bál, ba dokonce je to fajn knížka. Postrádá sice mrazivou atmosféru Sedmikostelí, nicméně i tak je velmi zábavná a napínavá. I když místy autor ujíždí do rozvleklých nicneříkajících pasáží.
Barusha (60%)
přidáno přidáno: 01.11.2009 - 22:20
První kniha, kterou jsem od Urbana četla. Nevěděla jsem, co přesně od knihy čekat, a po dočtení jsem byla dost na rozpacích, jestli se mi líbila, nebo ne. Líbil se mi popis Prahy v 19. století, přes některá v knize zmíněná místa denně chodím do školy, tak si je představuju podle knihy. Kniha byla napínavá, ale konec podle mě šel tak nějak do ztracena.
alexis (85%)
přidáno přidáno: 11.04.2011 - 18:44
Nu, musím říct, že jsem byla docela mile překvapena. Poprvé jsem knihu pouze prolistovala, ale nejak moc me neoslovila, tudíž při začátku druhého pokusu jsem byla dost skeptická, ale musím pochválit. Dokonalý popis Prahy a originalita (ale ne pseudooriginalita!)..
Moonrose (95%)
přidáno přidáno: 25.05.2013 - 18:51
Báječná kniha, báječná atmosféra. Četla se jedním dechem. Moje první kniha od pana Urbana, jistojistě si od něj ještě něco přečtu.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek