knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Nový život

Bernard Malamud

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.11.2008

"Univerzitní román" o tom, že touha začít nový život změnou prostředí nenese vždy změnu k lepšímu a že ani na maloměstě nic není jednoduché.

Newyorčan Levin přijíždí na počátku 50. let učit na státní vysokou školu v jakémsi zapadákově kdesi v horách na americkém západě. Chce začít zcela "nový život" a nechat za sebou všechny své dosavadní prohry. V typickém americkém maloměstě se však setkává s konzervativismem a rigidností ve školní výuce, puritánstvím a dogmatismem, to vše okořeněno atmosférou Ameriky padesátých let - strachu nevyčuhovat a podezřívavostí, v níž i plnovous, jejž Levin nosí, je krajně podezřelý... Dokáže liberální, leč osamělý, depresivní, úzkostný a bytostně "outsider" a antihrdina Levin v takovém prostředí obstát, obhájit si svůj postoj, a třeba najít partnera pro práci i pro život; - když navíc největší boje, které musí vybojovat, se odehrávají v jeho vlastní hlavě? Pro vylíčení atmosféry maloměsta a konzervativní univerzity autor čerpal z vlastní vcelku hořké dlouhé zkušenosti ze svých učitelských začátků kdesi v Oregonu...
Kde koupit knihu Nový život?


zapln-lightdalší knihy autora Bernard Malamud
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nový život
Romasino (90%)
přidáno přidáno: 09.08.2009 - 07:16
Čtivá kniha o obyčejném životě jednoho "outsidera". Jeho boj se sebou samým a s okolým, který nechce přijmout žádné novoty, dost připomíná i běžný život tady. Hlavně mne potěšilo, to jak zvládl autor knihu zakončit, tento závěr jsem opravdu nečekala a happyend to rozhodně nění.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek