knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Thomas Mayne Reid

kategorie dětská literatura
přidáno přidáno: 07.06.2008

Mladík Edward se vydal parníkem po Missippi a zde se setkává s kráskou Eugénii Besanconovou . Parník závodí s jiným parníkem a má takovou rychlost, že v půli cesty, kdy má vítězství nadosah, vybuchne kotel a loď začne hořet.
Edward má záchranný pás, ale daruje ho Eugénii. Spolu doplavou k pobřeží. Když se Edward ráno probudí, je v domě Eugénie. Zde se setkává s kvadronkou Aurorou (jedna její babička byla černoška), do které se ihned zamiluje.
Zlý správce Gayarre přivede Eugénii na mizinu. Otroky rozprodá v dražbě včetně Aurory. Edward se rozhodne že Auroru, kterou má u sebe Gayarre, od něho unese za každou cenu. Únos se muzdaří, ale jsou stíhány Gayarrovými lidmi a nakonec dopadeni.
Edward stane před soudem. Jeho žalobcem je Gayarre. Zřejmě by vše dopadlo špatně pro Edwarda, kdyby se najednou na scéně neobjevil mladík Eugén d'Hauteville a podá listinu, která prokazuje, že Aurora není otrokyně, ale svobodná dívka, kterou nesmí nikdo držet v nucené práci. Poté podá žalobu, Gayarre zpronevěřil majetek Eugénii Besanconové. V tu ránu se úlohy vymění, Gayarre už není žalobcem, ale žalovaným a Edward, který podpořil mladíka, už není žalovaným a je zproštěn viny. Gayarre se ke všemu přizná a je uvězněn. Z mladíka Eugéna se vyklube slečna Eugénie. Ta se později vrací na své plantáže a získáva otroky zpátky. Aurora, která se stala svobodnou dívkou, se může bez zádrhelů stát ženou Edwarda. Oba jsou velice šťastni.
Kde koupit knihu Černobílá krev?


zapln-lightdalší knihy autora Thomas Mayne Reid
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Černobílá krev

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek