Černobílá krev

Mladík Edward se vydal parníkem po Missippi a zde se setkává s kráskou Eugénii Besanconovou . Parník závodí s jiným parníkem a má takovou rychlost, že v půli cesty, kdy má vítězství nadosah, vybuchne kotel a loď začne hořet.
Edward má záchranný pás, ale daruje ho Eugénii. Spolu doplavou k pobřeží. Když se Edward ráno probudí, je v domě Eugénie. Zde se setkává s kvadronkou Aurorou (jedna její babička byla černoška), do které se ihned zamiluje.
Zlý správce Gayarre přivede Eugénii na mizinu. Otroky rozprodá v dražbě včetně Aurory. Edward se rozhodne že Auroru, kterou má u sebe Gayarre, od něho unese za každou cenu. Únos se muzdaří, ale jsou stíhány Gayarrovými lidmi a nakonec dopadeni.
Edward stane před soudem. Jeho žalobcem je Gayarre. Zřejmě by vše dopadlo špatně pro Edwarda, kdyby se najednou na scéně neobjevil mladík Eugén d'Hauteville a podá listinu, která prokazuje, že Aurora není otrokyně, ale svobodná dívka, kterou nesmí nikdo držet v nucené práci. Poté podá žalobu, Gayarre zpronevěřil majetek Eugénii Besanconové. V tu ránu se úlohy vymění, Gayarre už není žalobcem, ale žalovaným a Edward, který podpořil mladíka, už není žalovaným a je zproštěn viny. Gayarre se ke všemu přizná a je uvězněn. Z mladíka Eugéna se vyklube slečna Eugénie. Ta se později vrací na své plantáže a získáva otroky zpátky. Aurora, která se stala svobodnou dívkou, se může bez zádrhelů stát ženou Edwarda. Oba jsou velice šťastni.

www.knihi.cz