knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
10
hodnoceno 2

Obálka knihy Hanba

Salman Rushdie

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 21.04.2008

V rafinovaně komponované knize hrají stěžejní role postavy, připomínající bývalého prezidenta Haka i jeho oběť Zulfikara Bhutta, jehož dcera Benazir se načas stala předsedkyní palestinské vlády. Magický příběh rodů, které tvoří dějiny, je vyprávěn strhujícím způsobem a doplňován autorskými úvahami a vstupy. Prolíná se v něm pákistánská minulost s přítomností, fantazie s realitou v podobě přesných a barvitých popisů prostředí, tradice a rodových mýtů.
Kde koupit knihu Hanba?

Originální název: Shame

zapln-lightdalší knihy autora Salman Rushdie
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hanba
keane1980 (67%)
přidáno přidáno: 02.09.2008 - 14:48
Tahle knížka mi z nějakého důvodu nesedla; kombinovat magický realismus s autorovými průpovídkami o aktuální (rozumějte cca. 30 let staré) politické situaci Pakistánu mi prostě nepřipadá jako dobrý nápad.
I když mám magický realismus rád a Děti půlnoci jsou skvělé, tady mi připadalo, že Rushdie občas blábolí. Pokud vypráví příběh, jedná se o hodně zajímavou knihu, jakmile se ale nechá unášet a přeskakuje z jedné věci na druhou, čtivost se snižuje. Btw. pokud se orientujete v moderních pakistánských dějinách, připočtěte si klidně nějaká procenta k dobru;-)
přidáno přidáno: 29.07.2009 - 13:58
Děsivé dějiny Pakistánu v děsivě psané kostce. Hodně mi to pomohlo, abych vůbec rozdělení Pakistánu a Indie pochopil. Rushdie je rozhodně hodně silná osobnost, kterou je třeba respektovat.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek