knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 1

Obálka knihy Satanské verše

Salman Rushdie

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 05.09.2007

Alegorický román britského autora indického původu je vysoce abstraktní mnohovrstevnou literární fikcí o životě a době islámského proroka Muhammada.
Děj, plný symboliky a abstraktních úvah, se odvíjí po letecké katastrofě, při níž se zachrání pouze dva pasažéři, z nichž jeden symbolizuje anděla a druhý ďábla. Oba společně procházejí v autorových vizích časem, prostorem a dějinami a nakonec je přivede na počátek 7. století do pusté písčité pouště, očekávající příchod Proroka. Nekonvenčně pojatá postava Muhammada, s níž se oba hrdinové setkají a ďábel ho vystaví pokušení, byla příčinou bezprecedentní literární a politické aféry, když v roce 1989 byl nad autorem ze strany íránských muslimů vynesen rozsudek smrti.
Kde koupit knihu Satanské verše?


zapln-lightdalší knihy autora Salman Rushdie
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Satanské verše
kiddo (100%)
přidáno přidáno: 22.06.2009 - 17:38
Kdokoli se dostal dál než za prvních dvacet stránek, tomu musí být jasné, že ty masy požadující Rushdieho smrt tuhle knížku neviděly ani z rozjetého vlaku. Ne proto že by nebyla rouhačská (sekvence z bordelu, kde prostitutky nesou jména Mohamedových žen, je rouhačská přímo orgasmicky, zrovna tak otevřený výsměch vzniku Koránu), ale protože takhle surrealistická, symbolická a intelektuální próza zrovna čtivo pro masy není. Něco tak báječně nactiutrhačského a nekorektního by dneska už nikdo nevydal.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek